HAİNLERİ KORUYORLAR

0
448

 

 

ABD ve Avrupa ülkeleri, çuvallar dolusu belgeye rağmen FETÖ’cü hainleri korumaya devam ediyor. Darbe girişiminden 4 gün sonra ABD’den FETÖ elebaşı Gülen’in iadesini talep eden Adalet Bakanlığı yetkilileri, bir yıl boyunca ABD’li ilgililerle çok sayıda görüşme yaptı, bilgi-belge verdi. Buna rağmen iade işlemleri gerçekleşmiyor.

Savcılıkların hazırladığı iddianame dosyalarında ses kayıtlarından görüntülere, ifadelerden itiraflara kadar sayısız delil var. Buna göre, darbe girişimi, elebaşı Fetullah Gülen’in emir ve talimatı doğrultusunda TSK’daki FETÖ mensupları tarafından gerçekleştiriliyor.

Delillere göre, 15 Temmuz gecesi darbenin merkezi Akıncı Üssü’nde asker olmayan FETÖ yöneticisi siviller de vardı. Bunlar yakalanıp bırakılan Adil Öksüz ile Kemal Batmaz, Harun Biniş, Hakan Çiçek ve Nurettin Oruç idi. Öksüz’ü serbest bırakan hâkim Çetin Sönmez tutuklanırken FETÖ’cü olduğunu itiraf etti… Sözde yurtta sulh konseyinin başında olan ve darbenin startını veren tuğgeneral Mehmet Partigöç’ü FETÖ özel yetiştirdi.

Diğer bilgi ve belgelere göre;

-Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulunan şüphelilerden Zekeriya Kuzu, Murat Dağlı ve Yücel Ekizoğlu’nun üzerinde FETÖ mensuplarının birbirlerini tanımakta kullandıkları 1 Dolar ele geçirildi. Çatışmada yaralanan teröristlerden Haldim Gülmez’in üstünde ise “H.E. (Hoca Efendi) Duaları” yazılı kağıt bulundu.

-FETÖ’cüler ByLock programıyla gizlice yazıştı. sohbet gruplarındaki binlerce yazışmada FETÖ üyelerinin darbe mesajları açığa çıktı. Eagle, Kakao, Coco, WhatsApp, Tango gibi programları da kullandılar.

-Zaman’da darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce yayımlanan “Sükutun Çığlığı” reklamı. Zaman’ın “Zaman Kardeşlik Zamanı” temalı kampanyasında bir asker “Bir ihtimal daha var” dedi. Sızıntı darbe girişiminden 2 ay önceki kapağında asker kıyafetli bir kişi kullandı. FETÖ’cü Tuncay Opçin Twitter’da Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Yatakta basıp şafakta asacaklar” mesajını paylaştı. FETÖ’cü Emre Uslu, 2015’te bir takipçisinin “Ne zaman ülkeye döneceksin” sorusuna “2016 Temmuz” diye yanıt verdi.

İFADELERDEKİ FETÖ…

-Helikopter pilotu Beniz Aldemir: Askeri liseden beri FETÖ’cüyüm. Ankara Emniyeti’ni bombalayan helikopter pilotları yarbay Erdal Başlar ve binbaşı Sadullah Abra ile MİT’e ateş eden yarbay Murat Karataş ve binbaşı Taha Fatih Çelik de FETÖ’cü.

-Ankara’da sivil hedeflere atış yapan kara pilot yarbay İlkay Ateş: Küçük yaşlardan itibaren FETÖ içindeyim.

-Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız: Üsteğmenken FETÖ’ye katıldım. 15 Temmuz öncesi 9 günlük bayram tatilinde Ankara’da darbe planlamasına ilişkin toplantı yaptık. Bu toplantıya Adil Öksüz de katıldı.

-Jandarma Albay Arif Kalkan: Askeri liseden itibaren FETÖ içinde yer aldım. Gülen’le iki kez yüz yüze görüştüm. Darbenin talimatını bize örgüt yöneticileri aracılığı ile Gülen verdi.

Astsubay Zekeriya Kuzu: FETÖ yapılanması içinde faaliyet yürüttüm. Sadece kod adını bildiğim bir abi ile sürekli görüşüyordum. Bana 1 dolarlık banknot vererek, bu parayı Gülen’in gönderdiğini, bereket olsun diye bu parayı cüzdanında taşıması gerektiğini söyledi.

YENİ BİR DELİL ÇIKTI…

Seçim sürecinde, TRT’deki ‘Seçim Özel’ programında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’cü Batmaz’la ilgili yeni belgeler ortaya çıktığını söyleyince, hainleri koruyanların paçası tutuştu. Çünkü Erdoğan, ETÖ’nün hava kuvvetleri sorumlusu olan Adil Öksüz’le birlikte 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü’nde yöneten Kemal Batmaz’la ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Bugün Batmaz’la ilgili bazı belgeler çıktı ortaya. Şimdi onlar hemen meydana dökülecek. Ben bugün bunu söylemiş olayım. Bu Kemal Batmaz’la ilgili belgeyle de bunlar ciddi manada da köşeye sıkışmış olacaklar.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara hitap etmiş, “Yarın öbür gün okursunuz. FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı şimdi. O Pensilvanya’daki hainin bu işin tam göbeğinde olduğunun bir belgesi daha çıktı. O belgeyi Amerika’ya böyle kırmızı kurdeleyle göndereceğiz. Hele göndermesinler bakalım. Her türlü hainliği yapmışlar. O saatlerde her türlü konuşmayı yapmışlar. Ama Allah milletimizden razı olsun. Çıplak elleriyle beraber F-16’lara karşı bu ülkenin namusunu korudu.” demişti.

Akıncı Üssü davasında sanık sıfatıyla yargılanan ve FETÖ’nün darbe girişiminde Akıncı Üssü çevresinde yakalanan Batmaz, örgütün sözde hava kuvvetleri sorumlusu olarak biliniyor.

FETÖ’cü Adil Ösüz’ün darbe girişiminden 4 gün önce 11 Temmuz’da ABD’ye Kemal Batmaz’la gittiği ortaya çıkmıştı.

FETÖ’nün sözde “Hava Kuvvetleri sorumlusu” Kemal Batmaz’ın Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve kayyum ataması yapılan Garnet Tıbbi ve Teknolojik Sistemler A.Ş., Gürmed Tıbbi ve Teknik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kaynak Dış Ticaret A.Ş., Kaynak Kağıt A.Ş., Kaynak Medya A.Ş. gibi şirketlerde sermaye ortağı olduğu veya yönetim kurulu üyeliği görevi yaptığı biliniyor.

Batmaz’ın darbe girişiminin hemen ardından Akıncı Üssü çevresinde gözaltına alınıp, tutuklanmış ve Sincan Cezaevine konulmuştu.

Batmaz, darbe girişiminde Akıncı Üssü civarında bulunmasını “arsa bakmaya gitmiştim” diyerek savunmuştu.

Batmaz’ın, Adil Öksüz ile ABD dönüşü Atatürk Havalimanı’nda aynı karede yer aldığı fotoğraflar ortaya çıkmıştı.

BAHANELERİ BİTİREN DELİL

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, Türkiye’nin onlarca klasör delil sunarak istediği FETÖ Elebaşını vermemek için ipe un seren ABD’ye, bahane bırakmayacak netlikte yeni delillere ulaşıldı.

Yeni delil ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı şimdi. O Pensilvanya’daki hainin bu işin tam göbeğinde olduğunun bir belgesi daha çıktı. O belgeyi Amerika’ya böyle kırmızı kurdeleyle göndereceğiz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa’da vatandaşlara hitap eden Soylu, bu milleti hainlere teslim etmediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:  “Yarın öbür gün okursunuz. FETÖ ile ilgili yeni bir belge daha çıktı şimdi. O Pensilvanya’daki hainin bu işin tam göbeğinde olduğunun bir belgesi daha çıktı. O belgeyi Amerika’ya böyle kırmızı kurdeleyle göndereceğiz. Hele göndermesinler bakalım. Her türlü hainliği yapmışlar.  O saatlerde her türlü konuşmayı yapmışlar. Ama Allah milletimizden razı olsun. Çıplak elleriyle beraber F-16’lara karşı bu ülkenin namusunu korudu.” Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de, terör örgütü FETÖ elebaşının iadesiyle ilgili yeni belge açıklamalarına ilişkin, “Darbe girişimine ‘tiyatro’ diyenleri üzecek, bu işin aslını öğrenmek isteyenler için de çok önemli bilgilere ulaşıldı” dedi.

Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da yer aldığı heyetle ABD’de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ABD Başkanı Trump ile görüşmesinde Gülen’in iadesi de gündeme geldi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın askeri ve güvenlik alanında önemli uluslararası forumlardan biri sayılan Münih Güvenlik Konferansı marjında ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yaptığı görüşmede de FETÖ elebaşı Gülen’in iadesi görüşüldü.

Yıldırım, Gülen’in iadesi konusunda yeni ABD yönetimiyle her türlü iş birliğine hazır olunduğunu vurguladı, bu konudaki beklentilerin ABD yönetimince karşılanmasının ilişkilerde yeni bir sayfa açacağından söz etti. Ancak gerisi gelmedi…