SATRANÇTA MADALYA GURURU

0
375

Satranç Milli Takım sporcusu Çisel Anaçoğlu, Riga’da düzenlenen Avrupa Yaş Gurupları Satranç Şampiyonası 12 Yaş Altı kızlar kategorisini birinci ile eş puanda tamamladı. Anaçoğlu, ilk beş sporcunun kupa ve madalya  kazandığı yarışmayı, averajla dördüncü olarak tamamladı.

2018 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda Büyük Kolej Ortaokulu Öğrencisi Çisel Anaçoğlu (7D) turnuvayı 7 puanla tamamladı ve kupayı ülkemize kazandırdı. İlk dört sporcu arasına adını yazdıran Çisel, oynadığı 9 karşılaşmayı 6 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet ile tamamladı. Türkiye Satranç Federasyonu’nun geçtiğimiz şubat ayında düzenlediği Türkiye Yaş Gurupları Turnuvası’ndaki başarısıyla Letonya’nın başkenti Riga’da ülkemizi temsil etmeye hak kazanan milli sporcu Çisel Anaçoğlu, yoğun çalışmasının karşılığını aldığını söyledi.

Bin 80 sporcu yarıştı

19 Ağustos’ta başlayan 2018 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası, 30 Ağustos günü oynanan karşılaşmalarla sona erdi. 8-18 yaş aralığında 47 ülkeden toplam bin 80 sporcu puan almak için mücadele etti.

Türkiye Satranç Federasyonu, farklı yaş guruplarında 29 sporcu ile turnuvaya katıldı. Türk sporcu kafilesinde en iyi sonuç 12 Yaşaltı Kızlar Kategorisi’nde Çisel Anaçoğlu ile geldi. Kendi gurubunda 82 iddialı yarışmacı arasında başarıya ulaşan Çisel Anaçoğlu, Gebze’de düzenlenen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası’nda da başkenti temsil ediyor.