KREŞ SEZONU…

0
413

Altındağ Belediyesi’ne bağlı Aydınlıkevler Kreşi2018 – 2019 yılı eğitim öğretim sezonuna “merhaba” dedi. Birbirinden eğlenceli oyunların oynandığı sezon açılışına yine Altındağlı minikler, damga vurdu. Etkinlikte,kreşe yeni kayıt yaptıran öğrencilerin uyum sürecini en kısa sürede atlatmaları amaçlandı.

GÖSTERİLERK, BALON ŞOV

Yaşları 3, 4 ve 5 arasında değişen yaklaşık 60 çocuk, yeni eğitim ve öğretim sezonunu açtı. Altındağlı minikler, yeteneklerini kreşin ilk gününden itibaren gözler önüne serdi. Animasyon grubu eşliğinde oyunlar oynayan miniklerin kahkahaları havada uçuştu. Çocukların daha sosyal bir hale gelmesi için yapılan etkinliklerde hemen hemen her öğrencinin oyunlarda görev alması dikkatlerden kaçmadı. Altındağlı minikler, daha sonra müzik eşliğinde dans ederek arkadaşlarıyla birlikte el ele gönüllerince eğlendi. Kreşe yeni kayıt yaptıran öğrencilerin uyum sürecini atlatmasını amaçlayan programda sıra illüzyon gösterilerine geldi. Altındağlı minikler, illüzyon gösterilerini adeta pür dikkat izledi ve gösteriler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Aydınlıkevler Kreşi öğrencileri, son olarak hazırladıkları balonları kreşin balkonundan aşağı bırakarak renkli görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı.

VELİLERİN GÖNLÜ RAHAT

Alanında uzman eğitmenleri, geniş sınıfları, modern mobilya ve oyuncakları ile 3, 4 ve 5 yaş grubu çocuklara hizmet veren kreşlere, veliler de yoğun ilgi gösterdi. Altındağ Belediyesi kreşleri, önceki yıllarda olduğu gibi ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebileceği sıcak bir yuva olma özelliğini devam ettiriyor.

Kreşler, derslikleri, oyun salonları, fen laboratuarları, yemek salonları, kütüphane ve çocukların güvenli bir biçimde oynayabileceği bahçesi ve oyun alanları ile göz dolduruyor. Tüm ayrıntıların çocuklar için düşünüldüğü, toplamda 250 minik öğrencinin devam ettiği kreşlerde, eğitim programları da büyük beğeni topluyor.

İYİ BİR EĞİTİM HAKKI

Okul öncesi eğitime büyük önem verdiklerini her fırsatta vurgulayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlı çocukların daha aydınlık bir geleceğe kavuşması için çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. “Okul öncesi eğitim dönemi, bir milletin eğitim sürecinin başladığı en önemli dönemdir.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağ’ın her mahallesindeki çocuğun bu eğitimden faydalanmaya hakkı olduğunu söyledi.