AŞK KOKAN GOL SEVİNCİ

0
191

Sezon öncesi Gençlerbirliği’nin transferleri arasında yer alan Bekir Yılmaz, tecrübesiyle takıma kısa sürede uyum sağladı. Orta saha futbolcusu, attığı 3 golle yıldızlaşırken, eşi Özge Yılmaz ile yaşadığ gol sevinci dikkati çekti

Gençlerbirliği’nin tecrübeli orta saha oyuncusu Bekir Yılmaz, geçen 4 haftada attığı 3 gol ve gösterdiği performansla dikkati çekti. Kırmızı-karalara kısa sürede uyum sağlayan ve takım savunmasına yaptığı katkı kadar hücumda gösterdiği çabayla alkış alan Bekir, Milliyet Gazetesi’nden Orhan Kemal Erkılıç’a özel açıklamalarda bulundu. Attığı gollerde yaşadığı gol sevincine takım arkadaşları ve taraftarlardan sonra haziran ayında evlendiği eşini de ekleyen Bekir, ‘aşk kokan gol sevinci’nde sevgisini gösteriyor. Eşi Özge Yılmaz ise dolan gözleri ve sevinciyle eşine güç ve destek oluyor.

Futbola Bucaspor’da başlayan 30 yaşındaki Bekir, Anadolu’da farklı kulüplerde oynadı. Gençlerbirliği ile şampiyonluk yaşamak isteyen tecrübeli futbolcu, kırmızı-karalı taraftarların kendilerine önemli bir katkı verdiğini söyledi.

Takım sezona iyi bir başlangıç yaptı, nasıl değerlendiriyorsun?

-Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Uyum sürecini çabuk atlattık ve bu bizim için bir şanstı. Birlik ve beraberliği sağladık. Bu başarı gelmesi için önemliydi. 4 maçlık süreci iyi atlattık. İlerleyen haftalarda bu performansı devam ettirmek için çalışıyoruz.

Takımda tecrübeli isimler var. Altyapıdan yetişmiş genç nesille iletişimleri zor oluyor mu?

-Takımda Selçuk abi, Hakan abi, Nobre ve Sessegnon gibi tecrübeliler var. Biz zamanında öğrendiklerimizi şimdi genç arkadaşlarımıza aktarıyoruz. Tecrübeliler ile yetenekli gençler, iyi bir takım oluşturduk diye düşünüyorum. Biz gençlerin yaşına iniyoruz, gençlerimiz de olgun davranıp işine sahip çıkıyor. Teknik ekibimiz, personelimiz de bu konuda yardımcı oluyor. Hepimizin bu aile ortamında payı var. Şu ana kadar herkes işini iyi yapıyor.

“3 gol gayet iyi”

4 haftada 3 kritik gol attın. Kendi performansını nasıl değerlendiriyorsun?

-Katkı sağlamak için transfer olduk. 3 gol ekstra oldu ama ben asisti daha çok seviyorum. Bu sistemde 3 gol atmak, hocamızın bizden istediği taktikle de ilgili. Bizim katkı sağlamamızı istiyor. Sistem içinde arkadaşlarımızın yardımlaşması ve desteği çok önemli. 3 gol gayet iyi ama takımın kazanması çok önemli. Ben her 4 maçta 3 gol sözü veremem ama arkadaşlarımla birlikte iyi mücadele için elimizden geleni yapacağımızın sözünü verebilirim.

Gençlerbirliği’ne nasıl bir bakış açın vardı. Geldiğin zaman ne gördün?

-Farklı takımlarla her zaman gelirken ‘sert bir deplasman’ olduğunu biliyorduk. Belirli bir oyuncu kalitesine sahip olduğu için maçlar zorlu geçiyordu. Dışarıdaki izlenim önemli ve kaliteli bir kulüp olduğu yönündeydi. Buraya geldiğimiz de de farklı bir şey görmedik. Kulüp için kötü bir yorum yapan görmedim. Burada bulunmak ve
oynamak şans.

1. Lig’i değerlendirir misin? Zorlayacak ekipler var mı?

-Sezona tüm takımların şampiyonluk mücadelesi ile başladığı tek lig belki de. Haftalar ilerledikçe tüm takımların bir hedefi oluşmaya başlıyor. Gençlerbirliği kulübünün yeri kesinlikle Süper Lig’dir. Bizim başka bir hedefimiz yok. Yüksek maliyetlere kurulan rakiplerimiz var. Avantajı olan takımlar bulunuyor ama biz böyle gidersek sorun yaşamayız. Kendimize bakıyoruz, işi sıkı tutuyoruz.

“Ayrı bir yere sahip”

Erkan Sözeri nasıl bir teknik adam? İdmanlar ağır mı?

-Ben burada tanıştım, isim olarak biliyordum. Çalıştığım en farklı hocalardan biri. Antrenörlüğünü ölçemem ben elbette ama inanılmaz bir insan. İletişimi çok iyi. Takımda herkese hakkaniyetli davranıyor. Güleryüzlü, dürüst bir insan. Sizinle ilgili düşüncesini paylaşıyor. Sezon öncesi idmanları ağır mıydı ‘evet’ ama çok keyifli geçti gerçekten. Erkan hoca sağolsun bizimle çok ilgileniyor. Ekibi de bizimle iyi bir iletişim halinde. Bize çok yardımcı oluyorlar. İnşallah burada uzun yıllar beraber çalışırız. Erkan hoca, hayatımda ayrı bir yere sahip oldu şimdiden.

Yasin ile yan yana oynuyorsun ama kulübede de önemli isimler var. Nasıl bir ikili oldunuz. O savunmada sen daha hücumcu bir yapıdasın.

-Hocamızın verdiği taktiği uygulamaya çalışıyoruz. Genelde benim öne gitmemi söylüyor ama Yasin çıkıp ben de kalabiliyorum. Yasin, Bursaspor’dan takım arkadaşım. Onunla uyumum eskiye dayanıyor. Selçuk abinin takımda bulunması bizim için çok önemli. Her şeyden önemlisi iyi bir insan ve abi bizim için. Dışarıda bize önemli bir katkı veriyor, sahada olduğu zamanda güç katıyor. Hepimiz elimizden gelen katkıyı veriyoruz.

Ahmet İlhan da Manisa’dan arkadaşın…

-Ahmet kardeşim gibi. Bağımızı hiç koparmadık, ailece görüşüyoruz. Onunla oynamak çok güzel. Başarılı olmada mutluluğun büyük payı var. Camiadaki hava şu an bize yardımcı oluyor.

Tesisleri nasıl buldun, altyapı için neler söylemek istersin?

-Gençlerbirliği altyapısından çıkan isimleri biliyoruz. Şu anda ben de somut olarak görebiliyorum takım arkadaşlarımdan. Hepsi de önemli bir yere gelecek potansiyele sahip. Hem karakter olarak hem de futbolculuk olarak altyapıdan aldıkları eğitim ve disiplin fark ediliyor. Tesisler de gerçekten mükemmel.

Eşinle güçlü bir duygusal bağ kurmuşsunuz. Ne zaman evlendiniz?

-Biz haziran ayında evlendik ve ben sonrasında kampa katıldım. Çocukluğumdan beri tanıdığım bir insan. Futbolcuların aileleri zorluklar yaşar ama eşim hayatı bana kolaylaştıran biri. Benim sadece işime odaklanmamı sağlıyor. Başarımı da onunla paylaşmak istiyorum. Bende katkısı çok. Onun tribünde olması çok güzel, gol atınca da takım arkadaşlarım, taraftarlar ve onunla sevinmekten memnunum. Sürekli gol atacak bir mevki de değilim ama 4 hafta bu anlamda çok iyi geçti. Bugüne kadar ve bundan sonra bana katacağı destek için eşime teşekkür ediyorum.

Seni eleştirir mi?

-Çok duygusal biri ve kötü oynadığım maçlardan sonra bile beni eleştirmez. Destek oluyor, onun bende önemi çok büyük.

Takip ettiğin, beğendiğin isimler var mı?

-Yurt dışında Zidane en çok beğendiğim isimlerdindi. Tugay Kerimoğlu ise yerli isimler arasında benim için önemli. Bugün Kevin De Bruyne ve Modric var. Maç takip etmeyi çok severim. Fırsat buldukça mutlaka maçları izlerim. Şanslıyım, sevdiğim işi yapıyorum ve severek de izliyorum.

İzlerken eleştirir misin futbolcuları?

-Yok, aynı işi biz de yapıyoruz. Arkadaşlarıma da anlatlamaya çalışıyorum. Çünkü topun geliş hızı, açısı ekranda göründüğü gibi olumyor. Bazen gerçekten işimiz çok zorlaşıyor.

Ankara’yı nasıl buluyorsun?

-Çok güzel bir şehir başkent. Boş zamanlarda göl kıyılarına gidiyorum. Doğayı seviyorum. Ahmet İlhan bize ailece destek oluyor bu anlamda. Ben İzmirliyim mesela ulaşım da kolay olduğu için gitmek-gelmek pratik.

Gençlerbirliği taraftarı için ne dersin?

-Taraftarın verdiği katkı ile ölçülür azlık ya da çokluk. Bize yeten bir katkıları olduğu için onlara teşekkür ediyorum. Deplasmanda da önemli bir güç veriyorlar. Farklı bir taraftarımız var gerçekten. Küfürsüz, kötü tezahüratsız bir kitle. Alışkın olmadığımız şeyler duyuyoruz. Onları mutlu ettiğimiz için biz mutlu oluyoruz. Bize inanıp, bizimle birlikte geliyorlar, kolay değil onlar için. Bizi desteklemeye devam etsinler, beraber hareket edebilmemiz çok güzel. Başarılı olmak istiyoruz onlar için. Zaman zaman istediğimiz sonuçları alamayacağımız dönemler olabilir ancak çekeceğimiz cefaların sonucunda bir sefa yaşamak ve ipi göğüseleyerek şampiyonluk sevinci yaşamak, yaşatmak hedefimiz.