TURKUAZ RENKLİ ÜST GEÇİT

0
579

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in ana arterlerindeki 35 yaya üst geçidini bakımdan geçirerek, boyamaya başladı. Yaya üst geçitlerinin yeni rengi turkuaz olarak belirlendi.

Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara İstanbul Yolu üzerindeki üst geçitlerden başlanırken, yetkililer turkuaz rengine boyanan üst geçitlere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Sürücüler için yollarımız sürekli yenileniyor, çizgileri ve levhalarıyla hem modern hem de sürüş keyfi yaşatan şekilde düzenleniyor. Biz de yayalarımız için çalışmalara imza atalım istedik. Yaya yollarının onarım ve bakımlarının yanı sıra şimdi de yolların üzerinden yayalarımızı bir uçtan diğer uca taşıyan tüm yaya üst geçitlerimizi bakımdan geçirip, turkuaz rengine boyuyoruz.”

Fibercement kaplama

Büyükşehir ekipleri ayrıca Sincan Merkez Alt Geçidinde de fibercement adı verilen özel bir kaplamayla kaplama çalışmalarına başladı. Yaklaşık 10 bin metrekarelik alanın kaplanacağı alt geçitte yeni kaplama sayesinde hem araç geçişleri sırasında ses geçişlerinin önüne geçilecek hem de dekoratif ve modern bir görünüme kavuşturulacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 35 üst geçit, turkuaz rengine boyanacak.