“ÜRETİCİ DESTEKLENMELİ”

0
526

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,  BBP Ankara İl Başkanı Mahir Alay ve yönetimini makamında ağırladı.

Türkiye’nin ekonomik bir darboğaz içinde olduğunu ve bunun hem vatandaşı hem de esnafı etkilediğini söyleyen Yaşar, “Vatandaş ekonomik açıdan büyük sıkıntı içerisinde. Esnafın ve sanayicinin durumu da ortada. Şuanda kapanan dükkân sayısı açılandan fazla. Parası olan ise yatırım yapmaya korkuyor. Bu süreçte, herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde emek vererek, üreterek, bu zor günleri atlatacağımıza inanıyorum. Bu konuda özellikle devleti yönetenlere büyük iş düşüyor. Devlet üreticiyi desteklemeli ve tasarrufa gitmelidir” dedi.

“Tek çıkış yolu üretim”

Krizden çıkmanın tek yolunun üretmek olduğuna vurgu yapan Başkan Yaşar, “Dış borcumuz artarak devam ediyor. Borçlanarak değil ancak üreterek kazanırız. Hükümetin yerli üretimi teşvik etmesi gerekiyor. Halkın yüzünü güldürmeliyiz” diye konuştu.

“Geçmişte yapılan hataların faturası ödeniyor”

Konuşmasında bazen terörle bazen de birtakım yaptırımlarla Türkiye’nin zayıflatılmak istendiğine değinen BBP Lideri Destici ise, “Geçmişte yapılan hataların faturası ödeniyor. Ama evet sıkıntılarımız var, belki ödememiz gereken bedeller var ama biz gerekirse bu bedellerin hepsini öderiz. Milletimizin bağımsızlığından, istikbalinden, birliğinden ve beraberliğinden bugüne kadar ödün vermedik, bundan sonra da ödün vermeyeceğiz” dedi.

Ziyaretin sonunda Yaşar, Yenimahalle’de gerçekleşen ve devam eden projeleri minyatürleri üzerinden Destici’ye anlattı.