FİDANLIKTAN ÇINARLIĞA… COŞKULU KUTLAMA

0
381

 

 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 43. Kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. Bu çerçevede düzenlenen törende HAK-İŞ’in kurucuları, eski başkan ve yöneticileri başta olmak üzere HAK-İŞ’e emeği geçenler bir araya geldi.

HAK-İŞ’in 43. Kuruluş Yıldönümü onuruna düzenlenen akşam yemeği, 22 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Programa, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, HAK-İŞ Onursal Başkanı Salim Uslu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Mahmut Çelikus, MEYAD Başkanı İsmail Akgün, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, HAK-İŞ Kurucu Başkanları Yasin Hatipoğlu, Mustafa Taşçı, Abdulhakim Kaplan, Mehmet Asena, Naci Şavata, Recai Nurhan Yavuz, İbrahim Ahi, Hakkı Büyükharbut, merhum Genel Başkanımız Necati Çelik’in eşi Şermin Çelik, Abdulkadir İmamoğlu’nun eşi Cennet İmamoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yöneticileri ve üyeleri, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bugün, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun kuruluşunun 43. Yılını kutlamanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün burada tarihe kayıt düşerken, emek hareketinde yarım yüzyıla yaklaşan tarihimize yeni bir sayfa daha ekliyoruz. Bu tarih, hak ve emek mücadelesinde HAK-İŞ’in temellerinin atıldığı tarihtir” dedi.

FİDANDI ÇINAR OLDU

Arslan, “1976 yılında Ankara’da dikilen fidan bugün, ulu bir çınara dönüşmüştür. HAK-İŞ Konfederasyonu bugün bütün işkollarındaki sendikaları, 81 İl başkanlığı, KKTC Temsilciliği ve yüz binlerle milyona yürüyen büyük HAK-İŞ ailesiyle, ülkemizin en büyük konfederasyonlarından birisidir. HAK-İŞ’in 43 yıllık onurlu tarihinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Onları unutmadık, unutmuyoruz, unutmayacağız. Kuruluşumuzdan bu yana emeği olan yol arkadaşlarımızdan, başta Necati Çelik Başkanımız olmak üzere, hakka yürüyen Abdülkadir İmamoğlu, Metin Türker, Salim Çeçen, Mustafa Noyan ve Şakir Simit’e Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz” dedi.

ETKİN VE SAYGIN AKTÖR

HAK-İŞ’in büyük bir sorumlulukla yerli ve özgün çalışmaları hayata geçirdiğini anlatan Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu, Türk sendikal hayatının olduğu kadar uluslararası sendikal hareketin de etkin ve saygın bir aktörüdür. HAK-İŞ olarak bizim inancımız, hedefimiz, iddialarımız, mücadele azmimiz, kararlılığımız var. Bütün bunlar bize büyük bir güç ve motivasyon veriyor. Tarihi birikimimiz ve üyelerimize olan inancımızla daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ için coşkuyla, ilk günkü azim ve kararlılıkla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN…

HAK-İŞ’in dünya emek hareketinin saygın ve etkin bir üyesi olarak uluslararası platformlarda yer aldıklarını kaydeden Arslan, “Orta Asya’da, Balkanlar’da, Ortadoğu’da, Afrika’da, Uzak Doğu’da Amerika’da ve Avrupa’dayız. Dünya sendikal hareketi ile yakın işbirliği ve dayanışma içerisindeyiz. Geçmişten aldığımız birikim, azim, kararlılık ve sabırla, daha güçlü, daha büyük bir HAK-İŞ ve daha büyük bir Türkiye için çalışıyoruz. Örgütlü bir Türkiye ve örgütleyen bir HAK-İŞ hedefledik ve bu hedefimize ulaşmak konusunda önemli başarılara imza atıyoruz. Alın teri akıtan bütün emekçi kardeşlerimizi, bütün çalışanları sendikalı olmaya, HAK-İŞ’li olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HAK-İŞ Kurucu Başkanları Yasin Hatipoğlu, Mustafa Taşçı, Abdulhakim Kaplan, Mehmet Asena, Naci Şavata, Recai Nurhan Yavuz, İbrahim Ahi’ye HAK-İŞ’in 43. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle plaket takdiminde bulunuldu.