Emek yiğidi HACI YİĞİD şimdi emekli yiğidi oldu!

0
517

Sorgun Belediyesi’nin emektar ve simge isimlerinden şair, halk aşığı Hacı Yiğid emekli oldu. Sorgun Belediyesi’nde görev yaptığı sürede görevini hakkaniyetle yapan, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, herkes tarafından sevilen sayılan Hacı Yiğid, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezi’nde “halk şairi” olarak kayıtlı ve şiirlerinde Sancaki mahlasını kullanan bir kalem ve kelam üstadı.

Sorgun Belediyesi’ndeki çalışma süreciyle ilgili bilgi veren ve dostlarına seslenen Yiğid şunları söyledi:

“01.09.1987 tarihinde göreve başladığım Sorgun Belediyesi’nden 30.10.2018 tarihinde kendi isteğimle emekliye ayrıldım. Görev yaptığım süre içerisinde beraber çalıştığım belediye başkanlarıma ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hakk’a kavuşan mesai arkadaşlarıma Allah’tan rahmet diliyor ve mekânları cennet olsun diyorum. Kimseyi kırmamaya ve işimi hakkaniyetle yapmaya çalıştım. Hakkımı helal ettirmeyi hak edenlere hakkım helal olsun. Belediye başkanlarımdan ve mesai arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Hoşça kalınız Allah’a emanet olunuz.”

Hacı Yiğid, emekli olması münasebetiyle veda yemeği düzenleyen mesai arkadaşlarına da teşekkür etti.

Sorgun Yazarlar Âşıklar Şairler Kültür ve Araştırma Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Kapaklı Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Hacı Yiğid, evli ve iki çocuk babasıdır.

ESERLERİ

“Dalgalan Al Bayrağım” (Şiir-1983), “Ağla Çınarım Ağla” (Antoloji-1993),                     “Islak Damlalar” (Şiir-2002), “Terennüm” (Şiir-2005), “Yanan Arzular” (Şiir-2008),                “Mürebbi” (Şiir-2013),“Döndüren Sensin” (Müzik-2014) (Söz: Hacı Yiğid, Müzik:             Ersin Kayışlı, Seslendiren: Mustafa Açıkgöz), “Yâr Seni” (Şiir-2015), “Al Bağrına Yaslanayım” (Şiir-2017)