KAR, BEREKETİ VE ÇİLESİYLE GELDİ, HOŞ GELDİ…

0
335

 

Türkiye yıllardır özlemini çektiği yoğun kar yağışına nihayet kavuştu. Kar olmadan bereket olmayacağını bilenler ve okulları tatil olan öğrenciler ile veliler sevinirken, ulaşımda aksama engeline takılanlar, otomobilini kullanamayanlar, önceden planlı işini yapamayanlar ve Allah korusun trafik kazası mağdurları üzüldü.

Ankara başta olmak üzere yurdun birçok şehrinde ve bazı ilçelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 23 ilde daha okullarda eğitime ara verildi.

Ankara genelinde ve Sivas, Bilecik, Kütahya, Bolu, Çankırı, Uşak, Eskişehir, Samsun, Denizli, Afyonkarahisar, Kırşehir, Konya, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale, Amasya, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Tokat, Ordu, Karaman, Giresun gibi illerde yoğun kar yağışı yüzünden okullarda eğitime ara verildi.

Ankara genelinde gece boyu etkisini sürdüren yoğun kar yağışı, fotoğraflık manzaralar oluşturdu. Başkentte kar kalınlığı bazı bölgelerde 30 santimetreyi aştı. Sosyal medyada kar paylaşımı patlaması yaşandı.

Kar küreme ve yol tuzlama araçları sabaha kadar çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye ekipleri ulaşımda sorun yaşanmaması için ana arterler ve bazı caddelerde kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Ankara Valisi Vasip Şahin kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.