MÜJDELER İŞ DÜNYASINI SEVİNDİRDİ

0
439

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı indirim müjdelerin iş dünyasına büyük moral oldu. Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın asgari ücrete uygulanan prim desteğinin 2019’da da devam edeceğini açıklaması, KOBİ’lerin alacak sigortasından faydalanmasını sağlayacak devlet destekli sistem ile elektrik ve doğal gazda yapılacak indirimin yılın son günlerinde iş dünyası için moral olduğunu söyledi.

Gürsel Baran, enerji maliyetlerinin işletmeler üzerinde önemli bir yükü oluşturduğuna ve güçlü rekabete engel teşkil ettiğine dikkati çekerek, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücrete uygulanan prim desteğinin 2019’da da devam edeceğini açıklaması, KOBİ’lerin alacak sigortasından faydalanmasını sağlayacak devlet destekli sistem ile elektrik ve doğal gazda yapılacak indirim, yılın son günlerinde iş dünyası için moral oldu. Elektrik fiyatlarına uygulanacak yüzde 10 oranındaki indirimin KOBİ ve ticarethanelere de uygulanması, moralleri daha da yükseltecektir.”