HORTUMCUDAN BETER!

0
272

Türkiye’de pek sık görülmeyen hortum, değişen iklim koşulları ile son yıllarda görülmeye başladı. Geçmiş yıllarda Ankara’da bile yaşanan hortum, Antalya ve civarında büyük hasara sebep oldu.

Antalya’yı ve ilçelerini vuran hortumun ve fırtınanın yol açtığı hasar 8 ilçeyi etkiledi. Sera ve tarım alanlarında büyük zarar oluştu. Kumluca’da 13 yaşında bir çocuk kafasına isabet eden sac ile hayatını yitirirken, ertesi gün yeniden yaşanan hortum, yağmur ve sel yine can aldı.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan hortum yerleşim yerlerine ve seralara zarar verdi. Hortum nedeniyle 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı.

Salur Mahallesi’nde etkili olan yağış ve hortum, seralar ile tarım arazilerine zarar verdi. Hortum nedeniyle Suriyeli oldukları belirtilen 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı.

Öte yandan Antalya kent merkezinde de kuvvetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtına nedeniyle Konyaaltı Sahili’nde dev dalgalar oluştu.

Kuvvetli yağış nedeniyle Konyaaltı ilçesindeki Boğaçayı Deresi taştı. Çakırlar mevkisindeki köprü, suların üzerinden aşması nedeniyle trafiğe kapatıldı.