186 DERNEK’TEN ÖZHASEKİ’YE DESTEK AÇIKLAMASI

0
438

Ankara’da faaliyet gösteren STK’lardan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek açıklamaları peş peşe geliyor. Son olarak 10 federasyon ve 186 dernek adına yapılan açıklamada, “Ekmeğimiz için, daha yeşil bir Ankara için, çocuklarımız için kararımız Mehmet Özhaseki’dir” ifadeleri kullanıldı.

MEHMET ERKOÇ: ANKARA’YA BORCUMUZ VAR

Toplantıya katılanlar ve bildiriye destek verenler adına açıklamayı Ankara’daki Konyalı Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Erkoç yaptı.

“31 mart 2019 tarihinde çok önemli bir seçime gidiyoruz. Bu seçimler cumhurbaşkanlığı sistemine geçtikten sonra yapılan ilk yerel seçimler olması nedeniyle de fevkalade önemlidir.  Bu yüzden demokrasilerin olmazsa olmazı olan sivil toplum kuruluşları olarak bizlere çok büyük sorumluluklar düşmektedir” diyen Mehmet Erkoç şunları söyledi:

“Bizler Ankara’da yaşayan,  doğduğumuz yere olan sorumluluklarımızın yanında doyduğumuz yere de sorumluluğumuzun bilincinde olan sivil toplum kuruluşları olarak; Ankara’da hayatını idame ettiren, ekmek parası buradan kazanan sivil toplum kuruluşları olarak bu seçimlerle ilgili kanaatlerimizi paylaşmak üzere bir araya geldik. Bizlerin Ankara’ya borcu vardır. Ankara’nın havasını soluyoruz.  Ankara’nın suyunu içiyoruz. Bu kentte ekmeğimizi kazanıyoruz. O nedenle bu şehirde olup biten her şey bizleri yakından ilgilendiriyor.”

MEHMET ÖZHASEKİ’YE TAM DESTEK

“Burada bir noktanın altını çizmek isterim. Bizler sadece hemşehrilerimizin sorunlarını çözmek için kurulmadık. Ülkemizi ilgilendiren her türlü sosyal ve siyasal olaylara ilişkin kanaatlerimizi de belirtmek bizim temel görevimiz” diyen Mehmet Erkoç şöyle devam etti:.

“Bizler ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen kuruluşlarız. Bizler kurtuluş savaşında nasıl cephede yer aldıysak bugün yine vatan için canımızı feda etmeye hazırız. Gezi olaylarında nasıl milli iradenin yanında yer aldıysak, 15 Temmuz hain darbesine nasıl direndiysek yarın yine direniriz.

Değerli sivil toplum temsilcisi arkadaşlar,  31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde hizmet için, proje için, çocuklarımız için, daha fazla üretim ve alın teri için ak parti Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye destek olmaya karar verdik.

Kayseri’de yapılan projeler ortadadır. Türkiye’nin en büyük stadyumunu yapan, Türkiye’nin en büyük kayak tesislerini yapan Mehmet Özhaseki’nin Ankaralıların yıllardır beklediği hizmetleri yapacağına inancımız tamdır.

Bizler bu kararı alırken sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle istişare ettik. Ankara adaylarının projelerine baktık. Hamasi söylemlerle, hayali projelerle Ankara idare edilemez. Projelerin ayakları yere basmalıdır. Projede kaynaklar belirtilmelidir. Proje akla ve hayatın gerçeklerine uygun olmalıdır.

Adaylarını geçmişte yaptıklarına da baktık. Mehmet Özhaseki, yaptığı hizmetlerle bizlere güven verdi. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. O nedenle ekmeğimiz için, daha yeşil bir Ankara için, çocuklarımız için kararımız Mehmet Özhaseki’dir. Bizler 10 federasyon başkanı olarak 186 dernek başkanı adına bu açıklamayı yapıyor ve yerel seçimlerde kararımız Mehmet Özhaseki diyoruz. Sayın Özhaseki’yi destekliyoruz. Yapılacak seçimler ülkemiz için hayırlı olsun diyoruz.”

TOPLANTIYA KATILANLAR

Ankara’daki Konyalı Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet  Erkoç, Sinoplular Derneği Başkanı Kenan Güllü, Karadeniz Dernekler Federasyonu  Başkanı Ali Hacıfazlıoğlu, Kayseri Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Ulvi Bakır, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Muammer Bostan, Nevşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Eren, Kırıkkaleliler Vakfı Başkanı Aytekin Araç,  Samsun Dernekler Federasyonu adına  Başkan Yardımcısı Satılmış Akyüz, Tokat Dernekler  Federasyonu Başkanı Kamil Dündaroğlu, Bilecik Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Akgül.