BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

0
415

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin öncülük ettiği, Hatay Valiliği, Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve HRT Akdeniz iş birliğiyle düzenlenen “Uluslararası Kültür Turizm ve Medya Kurultayı”, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Hatay’da gerçekleştirildi.

Antakya’daki kurultayın ardından İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık’ın moderatörlüğünde “Bir Kardeşlik Modeli Hatay”, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın moderatörlüğünde “Medyanın Turizm Katkısı ve Hatay” ve araştırmacı yazar Mustafa Şen’in moderatörlüğünde “Küresel Barış ve Hatay” konulu panel gerçekleştirildi.

Panellere Akşam gazetesinden Emin Pazarcı, Karar gazetesinden Yusuf Ziya Cömert, Milat gazetesinden Serdar Arseven, Yeni Akit gazetesinden Hacı Yakışıklı, Yeni Şafak gazetesinden Hasan Öztürk, 24 TV’den Melik Yiğitel, Kanal 7’den Mehmet Acet, Habertürk’ten Sevilay Yılman ile Bülent Aydemir, Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek, Daily Sabah gazetesinden Nur Özkan ve Rus-Tur Derneğinden İvan Staradupsev konuşmacı olarak katıldı.

İlgi gören panelleri takip edenler arasında Vali Rahmi Doğan, Hatay milletvekilleri AK Parti’li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Abdulkadir Özel, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile STK temsilcileri ve gazeteciler vardı.