HİZMET-İŞ’İN MİSYONU, GÜCÜ VE HİZMETLERİ

0
235

Dursun ERKILIÇ

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikasının 13. Olağan Genel Kurulu 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Kızılcahamam’da toplanıyor.

24 Ocak’ta 41. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan sendika, gücü ve faaliyetleri ile çalışma hayatı içinde önemli bir yere sahip. 13. Olağan Genel Kurul, bu önemin gereği “Örgütlenmede İyi Uygulama Örnekleri ve Taşeron Sistemine Karşı Çözümler” konulu etkinliğe ev sahipliği yapacak. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetlinin katılacağı Genel Kurul’da emekçiler adına çok önemli mesajlar verilecek. Davetliler, Sendikanın vizyonuna, misyonuna, gücünü ve hizmetlerine tanık olacak…

MÜTEVAZI, TEMKİNLİ, GÜÇLÜ, BAŞARILI

15 Temmuz ihanetine tepkiden taşeron sorununun çözümüne, çalışma hayatının problemlerinden sendikalaşmanın önündeki genlerin kaldırılmasına ve daha bir konuya el atan, çözüm önerileri sunan bir Konfederasyonun gücüne güç katan Hizmet-İş’in karakterini de yansıtan şu cümleler Mahmut Arslan’a ait:

“Her konuda mütevazi ve daha temkinli davranmayı prensip edindik ama taşeron mücadelesindeki gücümüzü ve başarımızı asla küçümsememek lazım.”

Aynı zamanda HAK-İŞ’in de Genel Başkanı olan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, 24 Ocak’ta kutlanan 41. Kuruluş Yıl Dönümünde, “41 yıl önce sendikal mücadeleye yeni bir nefesle, yeni bir anlayışla yola çıkan kurucularımızı bir kez daha buradan şükranla anıyorum” demişti.

HER İŞİN GEREĞİ YERİNE GETİRİLİYOR

HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız’ın Cezayir’de Afrika Sendikalar Birliği Örgütü OATUU’nun Genel Kurulunda yaptığı konuşmada dile getirdiği, “İşyerinde barış, güçlü bir bağımsız sendikal hareket gerektirir” söylemine uygun yapısı ve faaliyetleri ile öne çıkan Hizmet-İş, Genel Kurul kararlarını titizlikle uygulayacaktır. HAK-İŞ Genel Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın bir önceki Genel Kurulda dile getirdiği, ‘Erdemli Bir Sendikal İnşa’ ve ‘Önce İnsan Önce Emek’ ilkeleri de bunu gerektiriyor. Aynı şekilde emeğe, emekçiye sahip çıkmaktan okul yapmaya, mazluma, yoksula destek olmaya kadar, ‘sosyal sendikacılık’ alanında imza atılan başarılar da örnek teşkil ediyor.

13 Olağan Genel Kurul hem Hizmet-İş’e hem de çalışma hayatına önemli katkılar sunacaktır.