MAHMUT ARSLAN YENİDEN HİZMET-İŞ BAŞKANI

0
692

HİZMET-İŞ Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu 22-24 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde “BİRLEŞİN” temasıyla, protokol, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle, 43 ülkeden gelen yabancı konuk sendikacıların da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’un üçüncü günü yapılan seçim sonucunda Mahmut Arslan yeniden HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanlığına seçildi.

Yapılan seçim sonucunda HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığındaki genel yönetim kurulu güven tazeledi.

HİZMET-İŞ Genel Yönetim Kurulu şu şekilde oluşturuldu:

Genel Başkan: Mahmut ARSLAN

Genel Başkan Yardımcısı: Hüseyin ÖZ

Genel Başkan Yardımcısı: Celal Yıldız

Genel Başkan Yardımcısı: Halil Özdemir

Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet Keskin

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra bir teşekkür konuşması yapan HİZMET-İŞGenel Başkanı Mahmut Arslan, delegelere ve bütün HİZMET-İŞ Ailesine teşekkür etti.

YAKIŞIR BİR GENEL KURUL OLDU

Arslan, HİZMET-İŞ Sendikasının demokratik bir ortamda barış, kardeşlik ve coşku içerisinde örnek bir genel kurul gerçekleştirdiğini belirterek, “13. Olağan Genel Kurulumuz, en büyük sendika olarak gerçekleştirdiğimiz ilk genel kongreydi. Büyüklüğümüze yakışır bir şekilde sonuçlandırdık; seçim sonuçları bizim için tarihi bir başarıdır.Büyük bir sendika ve sorumluluk sahibi sivil toplum örgütü olarak büyük bir süreci tamamladık” dedi.

HİZMET-İŞ’TE BİRLEŞMENİN ÖNEMİ

HAK-İŞ’in açtığı yolda birlikte mücadele vermeye devam edeceklerini vurgulayan Arslan, “Genel kurulumuzun ana teması olan “Birleşin” kavramının önümüzdeki dönemde emek hareketinin uyarıcısı olmasını temenni ediyor, yaşanmaya değer bir dünya için umutlu ve güven dolu yarınlara doğru “Duamız, Davamız, Devamız HİZMET-İŞ’TE BİRLEŞİN” diyorum” şeklinde konuştu.

YENİ HEDEFLERE YÜRÜYÜŞ

“HİZMET-İŞ Sendikamızın 13. Olağan Genel Kuruluyla beraber bütün dünyada örnek bir sendika olduğunu tekrar görmüş olduk” diyen Arslan, “HİZMET-İŞ Sendikamız sadece ülkemiz için değil, dünya sendikal hareketi için de önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Genel Kurul kararlarımız ve tüzük değişiklikleriyle birlikte yeni hedefler belirledik. Sorunlarının çözülmesini bekleyen yüzbinlerce emekçi bizi bekliyor. Bu sorumlulukla hareket edeceğiz,yeni başarılarla yeni hedeflere doğru yürüyeceğiz. Genel Kurul sonucumuzun HAK-İŞ’e, HİZMET-İŞ’e, çalışma hayatına, bütün emekçilere ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.