ÖZHASEKİ: ALLAH SİZLERİ VAR ETSİN, YANINIZDA OLSUN

0
180

Dursun ERKILIÇ

“BİRLEŞİN” temasıyla toplanan yoğun bir katılıma sahne olan Hizmet-İş Sendikası’nın 13. Olağan Genel Kuruluna iştirak eden konuklardan kürsüye gelenler, özel olarak sendikaya destek ve genel olarak çalışma hayatına dair mesajlar verdi.

BAKAN SELÇUK’UN KONUŞMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, birinci gün düzenlenen “Örgütlenmede İyi Uygulama Örnekleri ve Taşeron Sistemine Karşı Çözümler” konulu panel öncesi yaptığı konuşmada panelin verimli olacağına inandığını belirttikten sonra, AK Parti hükümetleri döneminde ‘yapılamaz’ denilen birçok reformun hayata geçirildiğini aktardı.

İstihdam teşvikleriyle ilgili bilgi veren Bakan Selçuk, “İlave istihdam teşviki kapsamında Şubat-Mart-Nisan aylarında işe alınacak sigortalılar için genişletiyoruz. Bu işçiler için işe alındıkları tarihten itibaren de 3 ay boyunca desteklerini biz karşılıyoruz” dedi.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de, “Örgütlenmede İyi Uygulama Örnekleri ve Taşeron Sistemine Karşı Çözümler” panelinin çok önemli bir panel olduğunu ifade ettikten sonra şunları söyledi:

“HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ sadece işçi kardeşlerimizin hakkını aramakla kısıtlı ya da sınırlı sendikacılık yapmıyorlar. Onlar ülkemizin temel meselelerine de milletimizin temel meselelerine de kardeş coğrafyamızın meselelerine de el uzatıyorlar.”

ÖZHASEKİ: MÜCADELENİZ DAİM OLSUN

Hizmet-İş Sendikası’nın Genel Kurulunun başladığı ikinci günkü programa katılan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayı Mehmet Özhaseki, Sendikanın 41. kuruluş yılını kutlayarak, “Allah sizleri var etsin, bu sendikal mücadelenizde yanınızda olsun. Hep haktan yana doğrudan yana bu mücadelede sonuna kadar gayretinizi, emeğinizi ve alın terinizi daim etsin” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimine değinen Özhaseki, “Ülke olarak 15 Temmuz gibi hain bir darbe girişimi atlattık. 15 Temmuz gecesi halkımız tanklara ve silahlara kendini siper etti. En güçlü gördüğünüz Avrupa ülkeleri bizim bu son dönemde yaşadığımız şeyleri atlatsalardı hangisi bunun altından kalkabilirlerdi. Bu mücadele hepimizin mücadelesidir” diye konuştu. Genel kurulda, MEMUR-SEN Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir Sen Genel Başkanı Levent Uslu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Doğan ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da birer selamlama konuşması yaptı.