HAK-İŞ’Lİ KADINLAR BUGÜN ANKARA’DA 8 MART’TA İSTANBUL’DA BULUŞACAK

0
485

HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından, Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, 6 Martta (bugün) Ankara’da ve 8 Mart’ta İstanbul’da ulusal ve uluslararası sendikal hareketten üyelerimizin yoğun katılımıyla “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temasıyla 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması gerçekleştirilecek. 8 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek programa, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da katılacak.

ANKARA’DA ÖNEMLİ BİR PANEL GERÇEKLEŞTİRİLECEK

HAK-İŞ, 6 Mart 2019 tarihinde (bugün) Ankara’da çoğunluğu kadın bin kişinin katılımıyla 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşmasını gerçekleştirecek. HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin’in açılış konuşması ile başlayacak program, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın ve protokolün konuşmaları ile devam edecek.

Programda bir de panel gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun’un yapacağı panelde, Doç. Dr. Hatice Ayataç Şehirleşme ve Kadın, Özlem Albayrak Yeni Medya, Teknoloji ve Kadın, Nihal Olçok Başarılı Kadınlar, Dr. Öğr. Üyesi Neşe Yıldız Eğitimin Kadınların Kariyer ve Katılımı Üzerindeki Etkisi, Eda Güner Sendikal Eğitimin Çalışan Kadınların Gelişimine Etkisi: HAK-İŞ’li Kadınlar, Dr. Öğr. Üyesi Nergis Dama İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması konularında sunumlar gerçekleştirecek. Söz konusu Program, bugün saat 14.30’da Hilton Garden-İnn Ankara Otelinde gerçekleştirilecek.

İSTANBUL’DAKİ ETKİNLİĞE BİNALİ YILDIRIM DA KATILACAK

HAK-İŞ’in “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temasıyla gerçekleştireceği 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması’nın ikinci ayağı 8 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek. Programa, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da katılacak. HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay ve HAK-İŞ Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin’in açılış konuşması ile başlayacak programda, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve TBMM Eski Başkanı ve Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da bir konuşma yapacak. Söz konusu toplantı 8 Mart 2019 Cuma günü saat 18:00’da Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.