EMİN ANTİK’TE KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZGÜ PANEL

0
443

ANKHABER (ÖZEL)- Görkemli bir açılışa hane olan ve Türk resim sanatının ünlü isimleri Lütfü Günay, Hatice Kumbaracı Gürsöz ve Sezai Kara’yı aynı ortamda buluşturan ‘Dokunuşlar’ konulu resim sergisinin devam ettiği Emin Antik Sanat Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenecek önemli bir etkinliğe hazırlanıyor.

MODERATÖR: ÜMİT YAŞAR GÖZÜM

Geçen yıl Kadınlar Günü çerçevesinde aynı mekanda düzenlenen “İlişkilerin Akılcılığı Sanatın Kalıcılığı” başlıklı etkinliğin moderatörlüğünü yapan Türkütopya Sanat Kurucu Başkanı, Sanat Felsefecisi, Yazar Ümit Yaşar Gözüm’ün yöneteceği panelin hazırlıkları tamamlandı.

KONUŞMACILAR ALANINDA UZMAN

Anadolu Görsel Sanatlar Derneği ve Emin Antik Sanat Merkezi’nin ortaklaşa düzenleyeceği, ‘Nesnel Gerçeklikten İmgeye Kadın Sembolünün Sanata Yansıması’ konulu panelin söyleşi konukları; E. Öğretim Üyesi ve Sanatçı Prof. Dr. Hasan Pekmezci, Heykeltraş Bulhan Alkar, Öğretim Üyesi, Sanatçı Doç. Dr. Elif A. Ağatekin ve Sanatçı Pınar Kuseyri olacak…

ADRES: EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ

9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 14.00’teki panelin adresi; Kale Mahallesi Atpazarı Sanat Sokağı No: 24 Altındağ’daki Emin Antik Sanat Merkezi.