KADIN, HAYAT GİBİ SANATI DA ANLAMLANDIRIYOR

0
258

ANKHABER- Hayatın her alanında varlığını hissettiren ve katılımını artıran kadınların bu özelliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türkiye genelinde önemli etkinliklere sahne oldu. Özellikle çalışma hayatı ve kültür-sanat alanında öne çıkan kadınlar Türkiye ve dünyaya zenginlik katarken, bu yöndeki gelişmelere dikkat çeken etkinliklerden biri de Emin Antik Sanat Merkezi’ndeydi.

Anadolu Görsel Sanatlar Derneği ve Emin Antik Sanat Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, ‘Nesnel Gerçeklikten İmgeye Kadın Sembolünün Sanata Yansıması’ konulu panel büyük ilgi gördü.

Moderatörlüğünü Türkütopya Sanat Kurucu Başkanı, Sanat Felsefecisi, Yazar Ümit Yaşar Gözüm’ün yaptığı panelin konuşmacıları E. Öğretim Üyesi ve Sanatçı Prof. Dr. Hasan Pekmezci, Heykeltraş Bulhan Alkar, Öğretim Üyesi, Sanatçı Doç. Dr. Elif A. Ağatekin ve Sanatçı Pınar Kuseyri idi.

Alanında uzman isimlerin değerlendirmeleri kadının sanat içindeki yerine ve bunun yansımalarına dikkat çekerken, panel, nitelikli konukların ilgisi ve katılımı ile zenginleşti.