BU NEYİN SALDIRISI?

0
256

ANKHABER- Türkiye siyaset yorgunu, Türkiye seçim yorgunu…

Türkiye, proje değil düşmanlık üzerine kurulu propaganda yorgunu…

Bu yorgunluk kimi zaman hakaret kimi zaman da saldırı biçiminde tezahür ediyor…

Bunun son örneği Altındağ’da yaşandı.

Büyük bir olgunluk içinde ve ‘çevreci bir anlayışla’ yürütülen seçim faaliyetleri, AK Parti Altındağ Seçim İrtibat Bürosuna yapılan bir çirkin saldırı ile lekelendi…

Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi’ndeki AK Parti Altındağ Seçim İrtibat Bürosuna taşlı saldırı düzenleyen bir kişi parti bayraklarını yırttı. Görgü tanıklarının anlattığına göre saldırgan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler yağdırarak araçları kullanılamaz duruma getirdi.”

‘Bu neyin saldırısı’ dedirten türden olaya müdahale eden vatandaşlar saldırganı etkisiz hale getirerek Emniyet güçlerine teslim etti.

Saldırgan 3 aracın camlarını kırdı, bir tanesinin üzerine kesici aletle yazı yazdı. Bununla da yetinmeyip Seçim Bürosunun yanındaki dükkana zarar verdi.

Altındağ Adayı Doç Dr. Asım Balcı, olay yerine gelerek yaptığı açıklamada, “ Bu gibi çirkin saldırılar bizleri yıldırmayacak, provokasyonlara asla izin vermeyeceğiz. Biz projelerimizi halka anlatmaya devam edeceğiz. Bu tür çirkin saldırıları kınadığımızı ifade etmek istiyorum” dedi.

Olay yerine gelen bir başka isim de TBMM İdare Amiri Ankara Milletvekili Orhan Yeğin idi. Yeğin, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak saldırıyı kınadı.

Yakalanan zanlı sorgulanmak üzere Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.