BİR FUTBOL AKŞAMINDAN KIRINTILAR

0
424

BİR FUTBOL AKŞAMINDAN KIRINTILAR

Dursun ERKILIÇ

Uzun süredir stadyumda bir futbol maçı izlememiştim. 30 yıl önce elinden tutup maçlara götürdüğüm spor yazarı oğlum Orhan Kemal ‘elimden tutup’ Gençlerbirliği – Altay maçına götürdü! Biri taraftarı olduğum diğeri de futbol dünyamda mazi tortusu olarak yaşayan bir takımdı. Bizim takım kazandı, sevindik.

Tribünde şunu gördüm…

Ömrünü spora özellikle de amatör spora, genç sporcu ve meslektaşlarımızın yetişmesine, tanıtımına, cesaretlendirilmesine adamış Ali Öcal, spor medyasına ve siyasete büyük emek vermiş Umut Çevik, spor yazarı Orhan Sal ve Cevat Uğraş dostlar ve iletişim fakültesi öğrencileri ile sohbet imkanı buldum. Harikaydı…

Sahada şunu gördüm…

Futbol oynamadan maç kazanmak mümkünmüş!

Bir kaleci (Emrullah Şalk) günündeyse, gollük 5 pozisyonu kurtarıp takımını zirveye koşturabilirmiş.

Şans denen şey (varsa) bir takımı kurtarıp ötekini yıkabilirmiş…

Basın toplantısında şunu gördüm…

Yenilen takımın Teknik Direktörü  (Sait Karafırtılanar), maç sonrası basın toplantısında rakip takımın adını anmazken, o takımın kalecisinin adını 2-3 kez anabilirmiş!

İlk maçına çıkan ve galip gelen takımın Teknik Direktörü (İbrahim Üzülmez), o maçta kötü bir futbol sergilense de yedekler dahil tüm futbolcularına sahip çıkabilirmiş…

Tuvalette şunu gördüm…

Basın Tribünü tuvaletinde sular akmayabilirmiş!

İhtiyaç giderilen kabinlerin kapısını kapalı tutan aparat kırılarak yere atılabilirmiş!

Genç iletişimci arkadaşlar ve dostlarla hatıra fotoğrafı çektirerek tamamladığımız bir futbol akşamından kaleme dolanan kırıntılar böyle idi. Kelama gelince, maçın özeti:

Gençler-Altay maçının stadı Eryaman’dı

Rakip kendinden emin futbolu çok yamandı

Olsun yine kazandık Emrullah pek yamandı

İbrahim Üzülmez’i üzmedi şans meleği