DİNLER ARASI SAVAŞ!

0
435

Dinler arası savaş!

Dursun ERKILIÇ

Şu artık netleşti:

İnsana huzur, dünyaya nizam vermesi gereken dinler, birileri tarafından insanın insana düşmanlığı, insanın dünyaya kastına dönüştürülmüş halde!

Daha da özelleştirirsek:

Dünya İslam karşıtı, Müslüman düşmanı haline getirilmek isteniyor…

Akıl almaz bir din ırkçılığı hakim kılındı yeryüzünde…

Yeni Zelanda’da Christchurch şehrinde camilere yapılan ırkçı ve İslam düşmanı saldırılarda 50 civarında müslümanın Cuma namazı kılarken katledilmesi bu açıdan bakıldığında şaşırtıcı değildir!

Bir söylem olarak kulağa hoş gelen ‘dinler arası diyalog’ bitmiş, kan ve gözyaşı bataklığına dönüşen ‘dinler arası savaş’ başlamıştır!

Bunun kökenini Haçlı Seferlerinden alıp emperyalizmi besleyip semirten köle düzenine, böl-parçala-yönet ile oluşturulan sömürü çarkından Amerika’da siyahilerin sokak ortasında diri diri yakılmasına, oradan Solingen’e, Norveç’e ve Yeni Zelanda’ya getirebilirsiniz…

Aklı başında hiçbir Müslüman El Kaide, Boko Haram, DAEŞ gibi örgütlerin kurucusu, üyesi, militanı olmaz, olamaz…

Bu ve benzeri örgütleri kuranlar da yönetenlerde emperyal güçlerdir…

Amaç belli:

-Müslümanı Müslümana kırdırmak…

(Siz hiç ‘İslami terör örgütü’ diye tarif edilen örgütlerin İsrail’e Amerika’ya genel olarak Batıya saldırdığını duydunuz mu? Buna en çarpıcı örnek olarak 11 Eylül saldırılarını gösterenler olabilir. Ancak o saldırıların arka planı hala karanlık…)

Yöntem belli:

Esir aldıkları ‘müslüman’ şeyhlerin, prenslerin, kralların servetine çöküp, yani, Müslüman hakların parasına el koyup, adı ile İslamı çağrıştıran örgütler kurarak hem Müslümanların üzerine salmak hem de göz koydukları doğal kaynakları sömürerek semirmeye devam etmektir.

Ne yazık ki bunu başarıyorlar da…

Terörle gerçekten mücadele eden ve bunda başarılı olan dünyadaki tek ülke Türkiye’dir…

Türkiye, bu kanlı senaryoda öyle bir rol üstlenmiştir ki hem kendini hem de civarındaki ülkelerin mazlum haklarını elinden geldiğince korumayı başarmıştır…

Bu büyük direnmiş elbette sürecek ama 100 yıldır değişmeyen bir gerçek var. Mehmet Akif Ersoy, yedi düvelin üzerimize çullandığı günleri anlatırken ‘Çanakkale Şehitlerine’ ve bizlere seslenip, “Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ…” mensuplarını tasvir ediyor ya evet, o ‘rezil istila’ ne yazık ki devam ediyor…

Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,

Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer.

Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da,

Ostralya’yla berâber bakıyorsun: Kanada!

Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;

Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.