NEVRUZ SOFRALI, ERDEBİL’İN RENKLERİ SERGİSİ

0
278

ANKHABER- Emin Antik Sanat Merkezi’nin İran Büyükelçiliği ile birlikte düzenlediği Erbil Türkü ressamlarından Şahram Mahdavi’nin ‘ERDEBİL’İN RENKLERİ’ konulu Resim Sergisi açıldı. Sergi, alışık olunan bir açılış töreninden farklıydı. Açılışa katılanları bir de Nevruz Sofrası bekliyordu.

KONUŞMACILAR VE KATILIMCILAR

İran Büyükelçiliği Müsteşarı Mahmut Sıtkızade, Hacı Bayram Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin, Mimar Ragıp Buluç, Avrusya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu, Felsefeci-yazar Ümit Yaşar Gözüm, Eski bakanlardan Şevket Bülent Yahnici ve Vali Hasan Canpolat’ın konuşmaları ile açılan Şahram Mahdavi’nin ‘ERDEBİL’İN RENKLERİ’ konulu Resim Sergisinin açılışına; Günaydın Altınok Altınel, Fatma Bölükbaşı, Tuna Derya Saatçioğlu, Ali Düzgün, Gönül Hatay Eren ve kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.

NEVRUZ SOFRASI KURULDU…

Sergi açılışının ardından davetlileri bir sürpriz bir sofra bekliyordu. İran Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Nevruz Sofrası’ katılımcılara, resim sanatının görsel şöleni yanında İran mutfağının damak tadını da tattırdı.

SERGİ 11 NİSAN’A KADAR AÇIK

11 Nisan’a kadar ziyaretçilerin beğenisine açık kalacak olan sergiyi Emin Antik Sanat Merkezi’nin Kale Mahallesi Atpazarı Sanat Sokağı No: 24 Altındağ adresinde bulunan sergi salonunda görmek mümkün.