‘GEÇMİŞİN SESSİZ TANIKLARI’ EMİN ANTİK’TE…

0
630

‘Geçmişin Sessiz Tanıkları’ Emin Antik’te

ANKHABER (ÖZEL)- Başkentte yoğunlaşan kültür-sanat etkinliklerinin önemli adreslerinden biri olan Emin Antik Sanat Merkezi, sanatseverleri yeni bir sergiyle daha buluşturdu. Türk resim ve seramik sanatının iki önemli ismi Gültekin Serbest ve Funda Açıkgöz imzalı, “Geçmişin Sessiz Tanıkları” konulu Resim ve Seramik Sergisi 13 Nisan 2019 Cumartesi günü açıldı. Serginin açılışıyla ilgili düzenlenen törene katılım yüksekti.

Açılışta hazır bulunan sanat ve siyaset dünyasının tanınan ismi İbrahim Terzioğlu, Felsefeci-Sanat Yazarı Ümit Yaşar Gözüm, ressamlar Şükran Atay Pekmezci, Hatice Kumbaracı Gürsöz, bilim insanları Prof. Dr. İsa Eliri, Prof. Dr. Alaybey Karoğlu, Hacı Bayram Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar ile Devlet eski Bakanlarından Şevket Bülent Yahnici yaptığı konuşmalarla sanatın önemini ve sergi sahibi sanatçıları anlattı.

Felsefeci, Sanat Yazarı Ümit Yaşar Gözüm’ün, hakkında, “Gerek resimlerinde gerekse seramik çalışmalarında kültürel ve tarihi mirası köklerinin üzerine yükselen ağaçların varoluş öyküsü olarak algılar.” dediği Funda Açıkgöz ile; “Eski mabetlerin, tarihsel imgelerin, sümbül kokan sokakların, figüratif düşlerini kendine dert edinen bir sanatçı” olarak tanımladığı Gültekin Serbest’i sanatseverlerle buluşturan sergi 30 gün süreyle ziyaret edilebilecek.

Serbest ve Açıkgöz’ün sergisini görmek isteyenler, Kale Mahallesi, At Pazarı SokakNo 24 Altındağ / Ankara adresine uğramalı.