“Geleneksel’den Çağdaş’a” konulu sergi Emin Antik’te cumartesi açılıyor

0
482

ANKHABER (ÖZEL)- Hat, tezhip, ebru ve minyatür geleneksel Türk el sanatları içinde özel ve önemli bir yere sahiptir. Özellikle Cumhuriyet döneminde ilgi ve itibar kazanan resim de kültür/sanat dünyamızı renklendiren bir sanat olarak öne çıktı.

Bu sanatlara gönül veren sanatseverlerin buluşma adresi sergi salonları oluyor.

Emin Antik Sanat Merkezi, birbiri ardına açılan çeşitli sanat dallarına ilişkin sergilerle sanatseverlerin buluşma adreslerinin başında geliyor.

YENİ BİR SERGİ DAHA…

Emin Antik Sanat Merkezi, büyük ilgi gören Gültekin Serbest ve Funda Açıkgöz imzalı “Geçmişin Sessiz Tanıkları” konulu Resim ve Seramik Sergisinin ardından bu kez de tezhip ve minyatür sanatları ile resim sanatının harmanlandığı yeni bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Tezhip ve minyatür sanatçısı rahmetli Sevil Karabey ile ressam Murat Erkan’ın “Geleneksel’den Çağdaş’a” konulu yaz sonu resim sergisi 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 14.00’te sanatseverlerin katılımı ile açılacak.

Sergiyi görmek isteyenlerin yapacağı tek şey, Kale Mahallesi, At Pazarı Sokak No 24 adresindeki Emin Antik Sanat Merkezi’ne uğramak.