AŞIK KEMALİ BÜLBÜL ANILDI

0
134

AŞIK KEMALİ BÜLBÜL ANILDI

Yazdığı şiir ve yayınladığı kitaplarla Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Aşık Kemali Bülbül vefatının 7. yılı dolayısıyla Samsun Kıranköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında  düzenlenen  törenle anıldı.

Törene Samsunlu halk ozanı Aşık Kemali Bülbül’ün ailesinin yanı sıra İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Gazeteci Yazar Osman Kara, Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) Başkanı Bayram Erişgin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun Yazarlar Derneği  Başkanı Ahmet Seven ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gazeteci -Yazar Halistin Kukul katıldı.

Babasının bu kadar sevildiğini ve özlendiğini anma töreninde  görmekten çok duygulandığını dile getiren  oğlu  Akif Bülbül, ”Bu programı düzenleyerek değerlerimize ve büyüklerimize sahip çıkmak adına büyük görevi üstlenen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a ve siz değerli sevenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatan aşığımız Aşık Kemali Bülbül ile ortak bir yapımız vardı. Vatanını milletini ailesini seven bir düşünce tarzı ile ömrünü noktalamak. Onlar bizim bu manada manevi direklerimizdir” ifadelerini kullandı.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu da, “Yaşar Doğu ve Kemali Bülbül amca gibi değerlerimiz Kavak’ta çok. Allah gani gani rahmet eylesin” şeklinde konuştu.