AKYÜREK: CUMHURİYETİ BAYRAM GİBİ YAŞAMALIYIZ

0
162

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek, “Egemenliğin millete ait olduğu bilinciyle çalışıp üreterek Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.” dedi.

Mehmet Akyürek’in mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, silah arkadaşları ve topyekûn Türk milletinin fedakarca yürüttüğü büyük mücadelelerle kazanılan Cumhuriyet bizler için en değerli mirastır.

29 Ekim tarihi, hepimizi gururlandıran çok özel bir gündür.  Çetin mücadelelerle elde etiğimiz kazanımlar, kıymetini bildiğimiz, onlara sahip çıktığımız oranda anlamlı olacak, bizimle beraber geleceğe uzanacaktır. Cumhuriyeti kararlılıkla sahiplenmez, korumazsak bu cennet vatanı bize emanet edenlere ihanet etmiş oluruz. Görevimizi yerine getirirsek bize miras kalan bu vatanı ve Cumhuriyeti bizden sonraki nesillere ulaştırabiliriz. Çağdaş medeniyetler seviyesine hatta onun da ilerisine giden en iyi yol, milletin kendisini yönetebildiği Cumhuriyettir. Egemenliğin millete ait olduğu bilinciyle çalışıp üreterek Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.

Büyük Önder Atatürk’ün,  “Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir” sözlerini ruhunda taşıyan Türk milleti bağımsızlığına kararlılık sahip çıkacak, aydınlık geleceğine emin adımlarla yürüyecektir. Birlik ve beraberlik duygularıyla kenetlenen büyük milletimiz bu duruşundan asla vazgeçmeyecektir.

Cumhuriyet, düşünce serbestliğidir, birlik ve beraberliktir, milli iradenin yönetimidir. Herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin, inançların güvence altında bulunduğu yeryüzünün en çağdaş yönetim biçimidir. İşte bu yüzden Cumhuriyeti bir tatil gibi değil bayram gibi yaşamak gerekiyor.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bize bu topraklarda Cumhuriyet nimetleriyle yaşama imkanı sağlayan fedakar, cefakar milletimize, gözünü kırpmadan canlarını feda eden bütün şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha teşekkür ediyor ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, her zaman olduğu gibi, Türkiye’de üretilen malı kullanınız diyorum.”