GİRİŞİMCİLERE KOSGEB BİLGİSİ

0
324

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (KOSGEB) ile Mavi Danışmanlık Organizasyonu iş birliği ile düzenlenen bilgilendirme toplantısı yapıldı. 25 girişimci KOSGEB destekleri ve kredileri konusunda bilgilendirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından, “KOSGEB’in girişimcilik destek programından yararlanan ya da yararlanmayı planlayan girişimcilerimize, 50 bin liraya kadar yeni bir kredi programı başlatıyoruz. İlk defa uygulanacak bu mekanizmayla, 50 bin liraya kadar alınan kredinin 10 puanlık finansman maliyetini KOSGEB karşılayacak.” sözleriyle duyurduğu yeni kredi programı girişimciler açısından büyük önem taşıyor.

ZELİHA AKAR BİLGİLENDİRDİ

Etkinliğin paydaşı Mavi Danışmanlık Organizasyon Şirketinin sahibi ve Mavi Girişimci Derneği Başkanı Uzman Psikolojik Danışman Zeliha Akar, böyle bir buluşmaya destek veren İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek’e teşekkür ederek, “Bu bilgilendirme toplantısı girişimci arkadaşlarımızın ufkunu açacak, cesaretini artıracaktır” dedi.

Zeliha Akar; KOSGEB ve yeni girişimci destek programı ile yararlanma koşulları,  uygulamalı girişimcilik eğitimi, iş planını hazırlama ve iş kurma süreci, dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konularda bilgilendirme yaptı.

Soru cevap kısmında ise merak edilenler ve bilgi sahibi olunmayan konulara açıklık getirildi.

GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ ARALIK AYINDA

Aralık ayında yapılacak Girişimcilik Zirvesi hakkında da bilgi veren Zeliha Akar, “İÇASİFED, OSİAD, ANGİKAD, Mavi Girişimci Derneği, Mavi Danışmanlık Organizasyon Şirketi İş birliğiyle düzenlenecek zirve için hazırlıklarımız sürüyor. Çok yararlı bir zirve gerçekleştireceğiz” diye konuştu.