BAM üyelerinden Mansur Yavaş’a ziyaret

0
256

Başkent Ankara Meclisi (BAM) heyeti Nevzat Ceylan’nın yeniden Genel Başkan seçildiği kongrenin ardından ilk ziyaretini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a gerçekleştirdi. Heyette eski Demokratik Sol Parti genel başkanı, eski milletvekili ve eski devlet bakanı Zeki Sezer ile Ankaralı iş insanı ve aynı zamanda Başkent Ankara Meclisi Onursal Başkanı Ayhan Sümer de bulundu. Buluşmada şu mesajlar verildi…

NEVZAT CEYLAN

-Amacımız Başkent’te yaşamanın bir farklılık olduğunu Ankara halkına anlatmak.

-Ankara’nın sorunlarına Ankara’nın eksik kalan konularına da yönetim kurulu üyelerimizle birlikte destek olmaya çalışıyoruz.

-Ankara’yla ilgili şöyle bir eksikliğimiz var. Ankara’yı maalesef Ankara’da yaşayanların tanımadığı gibi Ankara’ya dışarıdan bakanlarda tanımıyor…

-Ankara coğrafi güzellikleri olan bir şehir.

-Ankara tesadüfen başkent olmuş bir yerde değil.

-Ankara’yı iyi şekilde tanıtmamız lazım.

MANSUR YAVAŞ

-Benim siyasi partim yok. Benim partim Ankara.

-Derdimde sevdamda Ankara…

-Ankara için çalışıp Ankara’nın gelişmesi için projeler üreteceğiz.

-Hedefimiz Başkent Ankara’da yaşadığımızı yeri nasıl geliştiririz, nasıl yüceltiriz.

-Ankara için yaptığımız projeleri anlatmak istiyorum. Bir mobil uygulama hayata geçiriyoruz.

-Ankara’nın tüm sorunlarını ele aldığımız bu mobil uygulamamızda eksiklerimizi hatalarımızı veya yapılmasını istediğiniz şeyleri buradan paylaşarak bize duyurabilecekseniz.

-81 ilin Anadolu kültürünün Ankara’da yaşaması için vakıf ve derneklerle işbirliği yapacağız. Onlara yer tahsisi yapıp alt yapılarını hazırladıktan sonra kültürlerini yaşatmak içim imkan sunmuş olacağız.