İÇASİFED: Deprem yaraları sarılmalıdır

0
246

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek, Elazığ merkezli deprem dolayısıyla yayınladığı bildiride, yaşanan can ve mal kayıplarından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, devletin tüm imkanları ile depremzedelerin yanında olmasını istedi. Akyürek STK’lerin de mümkün olan her yardımı yapması gerektiğini ifade etti.

Deprem yaralarının ivedilikle sarılmasını isteyen Mehmet Akyürek açıklamasında şunları dile getirdi:

“Depremde Elazığ ve Malatya’da yaşanan can kayıplarının acısı yüreğimizi yakıyor. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma adına elden gelen her şey yapılmalıdır. Devletimiz tüm imkanları ile depremzedelerimizin yanında olmalı, sivil toplum kuruluşları mümkün olan her türlü desteği sağlamalıdır. Evi, iş yeri, fabrikası zarar gören ya da tahrip olanların kamu ve özel bankalara olan kredi borçları faizsiz şekilde ertelenmelidir. İÇASİFED olarak TÜRKONFED ve FIRATSİFED Genel Başkanı Alper Bektaş’ı arayarak her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildirdik. Acımız çok büyük. Milletimize geçmiş olsun diyor depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.”

İÇASİFED’e bağlı derneklerin başkanları da Türkiye’ye geçmiş olsun dedi, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralananlara şifa diledi.

OSİAD BAŞKANI SÜLEYMAN EKİNCİ: Merkez üssü Elazığ olarak gerçekleşen ve çevre illerde de etkisini gösteren depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızın yakınlarına baş sağlığı, yararlılara acil şifalar diliyoruz. Yaşanan acıları ve depremle oluşan yıkımları OSİAD olarak bizler de yüreğimizde hissediyoruz. İş dünyası olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Allah bu tür acıları bir daha yaşatmasın.

TABİD BAŞKANI NURAY BAŞAR: Elazığ depremi ile tüm Türkiye derinden üzüldü. Depremde kaybettiklerimizin acısı yüreklerimizi dağladı. Ülke olarak birbirimize kenetlenmeliyiz. Her felakette olduğu gibi bu felakette de birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmeliyiz. Depremzedelerin acılarına ortak olup, yaralarını el birliği ile sarmalıyız.

Başta Elazığ ve Malatya’ya geçmiş olsun diyor, ebediyete yolcu ettiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, milletimize sabır temenni ediyorum. Tekrarı ve daha beteri olmaması için gereken önlemlerin alınmasında TABİD olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

KAİSDER BAŞKANI GÖKNUR ATALAY: Elazığ ve Malatya illerimizde yaşanan doğal felakette hayatını kaybedenlerimiz için başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Elimizden gelen her türlü desteğe ve yardıma hazır olduğumuzu bildirir, ülkemizin bu tür felaketleri bir daha yaşamamasını temenni ederiz.

ANGİAD BAŞKANI SERHAN YILDIZ: Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen ve diğer illerimizde de hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. ANGİAD olarak kendi içimizde açtığımız yardım kampanyasında toplanılacak ayni ve nakdi yardımlar, resmi kurumlar üzerinden depremden zarar gören vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır.

ANGİKAD BAŞKANI AYSU YAVUZ: 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20:55 de yaşanan Elazığ Sivrice merkezli 6.8 şiddetindeki deprem ne yazık ki bölgede enkazlara ve üzücü kayıplara sebep olmuştur. Yaşadığımız bu afet hepimizi derinden etkilemekle beraber, depreme maruz kalan ve kalacak bir ülke olarak bir kez daha alınacak önlemlerin önemine dikkat çekmiştir. Türk Milleti olarak hepimize baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.