ankhaber

THK 93 YAŞINDA

Türk Hava Kurumu’nun 93. kuruluş yıldönümü kutlanıyor… Bir mesaj yayınlayan Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “16 Şubat 1925’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla Türk Teyyare Cemiyeti kurulmuş ve büyük ülkemiz havacılık alanında batıyla yarışmanın bayrağını açmıştır” dedi

THK 93 YAŞINDA
16 Şubat 2018 - 21:19 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

 

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan 16 ay sonra (16 Şubat 1925) Büyük Önder Atatürk’ün emirleriyle ‘Türk Tayyare Cemiyeti’ adıyla kurulan Türk Hava Kurumu’nun (THK) 93 yaşında.

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama etkinlikleri ve törenler düzenlendi.

 

‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek genç Türkiye Cumhuriyeti’ne büyük hedefler gösteren Atatürk bir kez daha rahmet, saygı ve minnetle anıldı.

 

TORUNTAY’DAN KUTLAMA MESAJI

 

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Türk Hava Kurumu (THK)’nun 93. kuruluş yıl dönümünü yayımladığı mesajla tebrik etti. Başkan Toruntay mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in direktifleriyle kurulan Türk Hava Kurumu, kurulduğu günden bugüne vizyonunu her daim ilerletmiş; askeri, sportif ve turistik havacılığın gelişimine büyük katkı sunmuştur.

Yetiştirdiği binlerce pilot ile milletimizin her daim yanında olan Türk Hava Kurumumuz havadan yangın söndürme, hava ambulansı gibi hizmetleri de başarılı bir şekilde geliştirerek milletimizin takdirini kazanmıştır.

Bu köklü ve güzide kurumumuz 2011 yılında kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile de ülkemizin ilerlemesine, gençlerimizin havacılık ve uzay sektörüne kazandırılmasına katkı sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Hava Kurumumuzun93. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, görevlerini başarıyla ifa eden kurumun tüm mensuplarına başarılar diliyorum”

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER