ankhaber

Bahri Küpeli: Kadın demokrasi güvencesi

Batı Karadeniz Sanayici ve iş insanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Bahri Küpeli: Kadın demokrasi güvencesi
09 Mart 2018 - 5:50 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

KARABÜK/ SAFRANBOLU – Batı Karadeniz Sanayici ve iş insanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.
Küpeli, kadınların istismar edilmemesi, ezilmemesi, sömürülmemesi, öldürülmemesi için her önlemin alınmasını istedi.
Başkan Bahri Küpeli, “Cenneti annelerin ayakları altında sayan bir inanca sahip insanlar, kadına hakaret edemez, kötü davranamaz, şiddet uygulayamaz” dediği mesajında şu ifadelere yer verdi:
ANNELER SADECE ÇOCUK YETİŞTİRMEZ…
“İnsanlar hoşgörü, anlayış, vefa, fedakarlık gibi yüce duygu ve düşünceleri annelerden, yani kadınlardan öğrenir. Vatan sevgisi, aile sevgisi, insan sevgisi gibi erdemler de annemiz olan kadınlardan sayesinde öğrendiğimiz yüce duygulardır. Bu bakımdan kadınlar sadece bir çocuk yetiştirmekle kalmaz, insanlığa yön verir, zenginlik katar. Çünkü geleceğin Türkiye’sini ve dünyasını onların yetiştirdikleri çocuklar şekillendirecektir. Kadını özgür olmayan ülkeler asla demokrasiyi kuramazlar ve yeşertemezler. Bugün Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti hala dimdik ayakta ise bunda asil Türk kadınının toplumun tüm katmanlarında yerini almış olmasının payı büyüktür.
Kadınlar demokrasiyi yaşatır, zenginleştirir. Onlar demokrasinin güvencesidir. İnsan haklarının gelişmesinde ve üretimin her alanında yer almalarıyla ekonominin de önemli mihenk taşladır.
Bize düşen en önemli görev baskıcı yönetim kurbanı insanlar arasında bulunan ve yoksulluk, yoksunluk içinde kendisine, evladına, ailesine istediği yaşamı sunamadığı için acı çeken kadınlara sahip çıkmak, destek olmaktır.”
İŞ YAŞAMINDA KADININ YERİ ÖNEMLİ…
Batı Karadeniz Sanayici ve iş insanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, iş yaşamında kadının yerinin önemine dikkat çektiği açıklamasının sonunda şunları belirtti:
“Bir kadın hem evinde hem de iş hayatında başarılı olabilir. Yeter ki toplum kadına gereken değeri versin. Nüfusun yarısını oluşturan kadınlara verilen değer ve eşitlikçi davranış onların her alanda yücelmesini, yükselmesini sağlayacaktır.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün gerçek manada kutlanabilmesi, adil bir yönetim, demokrasi ve özgürlüklerin doyasıya yaşanabilmesiyle olanaklıdır. Hakları, hukukları çiğnenen, ezilen sömürülen, istismar edilen öldürülen kadınların varlığı, utanç kaynağıdır. Bu utançtan bir an önce kurtulmamız gerekir. Türkiye’yi yönetenler boş sözler yerine etkili önlemler almalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta BAKZİFED’e bağlı derneklere üye iş kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor, hepsine demokrasinin zenginliği içinde özgür, mutlu, huzurlu ve sağlık içerisinde bir yaşam diliyorum.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER