ankhaber

GAFFAR OKKAN ANILDI

Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 24 Ocak 2001’de uğradığı silahlı saldırıda 5 polis memuruyla şehit edilen Ali Gaffar Okkan için anma töreni düzenlendi, mesajlar yayımlandı….

GAFFAR OKKAN ANILDI
24 Ocak 2018 - 21:30 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

 

 

 

Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 24 Ocak 2001’de uğradığı silahlı saldırıda 5 polis memuruyla şehit edilen Ali Gaffar Okkan için anma töreni düzenlendi.

Şehidin Hendek ilçesindeki kabri başında düzenlenen törene, eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, yakınları ile Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, askeri erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı.

MUSTAFA TORUNTAY’DAN MESAJ

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı hain saldırı sonucu şehit düşen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için bir anma mesajı yayımladı. Başkan Toruntay mesajında; “Yüreğindeki vatan ve millet sevdasıyla pek çok başarıya imza atan Gaffar Okkan, görev yaptığı her şehirde halkın gönlünde yer etmiş ve çok sevilmiştir. Diyarbakır’da da göreve başladığı ilk günden itibaren Diyarbakırlı hemşerilerimizle beraber olmuş ve Diyarbakır’ın en sevilen isimlerinden biri haline gelmiştir. Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürüten Gaffar Okkan, korkusuzca görevini ifa etmiş, Diyarbakır’da huzur ve güven ortamını sağlamıştır. Telsizinden; “3310’dan tüm birimlere, bu size ilk ve son uyarımdır. Diyarbakır halkına eziyet edeni yakarım!” anonsu hala hafızalarımızda yerini korumaktadır. Yaptığı başarılı operasyonlar ve Diyarbakır halkına yaklaşımı unutulmamıştır ve unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 17 yıl önce bugün; vatan, millet sevdasıyla yürüttüğü görevinde hain bir saldırı sonucu şehit düşen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER