ankhaber

MERKEZ’E OPERASYON

Merkez Bankası’na operasyon! Çok sayıda gözaltı var…

MERKEZ’E OPERASYON
10 Şubat 2017 - 12:16 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

Merkez Bankası’nda çoğu Bylock kullanan ve içerisinde halen çalışanlarında bulunduğu 36 kişi Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. Kamu İhale Kurumu’nda ise 10 personelin gözaltına alındığı öğrenildi.

Merkez Bankası ve Kamu İhale Kurumu personeline yönelik düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar kapsamında bugün ByLock kullandıkları belirlenen 46 kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, ByLock kullandıkları tespit edilen 46 personel gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden 36’sının Merkez Bankası, 10’unun ise Kamu İhale Kurumu personeli olduğu bildirildi.

Merkez Bankası, FETÖ soruşturması haberleriyle ilgili açıklama yaptı. Banka, soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya banka ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğunu belirtti.

Merkez Bankası, FETÖ soruşturmasına yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: “Bazı basın yayın organlarında yer alan ve bilgi eksikliği içerdiği görülen haberlere ilişkin kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Yapılan incelemelerde, haber konusu soruşturmanın görevden uzaklaştırılmış veya bankamız ile ilişiği kesilmiş kişilerle ilgili olduğu anlaşılmıştır. Bankamız faaliyetleriyle ilgili herhangi bir husus söz konusu değildir.”

Ankara Emniyet Mali Suçlarla Mücaedele Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ’nün Merkez Bankası ve Kamu İhale Kurumu’na sızması ile ilgili operasyon başlattığı belirtiliyordu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER