ankhaber

DERDE DERMAN ‘DOKUNUŞ’

İçinde bulunulan manevi iklimin ruhuna uygun bir yardımlaşma, dayanışma ortamı sağlayan ‘Dokunuş’ projesi Yozgat’ta ilgi odağı oldu…

DERDE DERMAN ‘DOKUNUŞ’
16 Haziran 2017 - 12:12 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

 

 

Dursun ERKILIÇ

 

Yozgat’ın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayan ve sağlayacak olan etkinliklerin önemi zannedildiğinden de büyük. Bu tür etkinlikler insan ruhunu, beynini, bedenini besleyen kültür-sanatı insanlarla buluştururken birçok insani, vicdani güzelliklerin de kapısını aralıyor.

Ramazan ayı ile birlikte Yozgat’ta başlatılan ‘Dokunuş’ projesi insanları bu güzelliklerle buluşturan bir proje olmanın ötesinde vicdanları da harekete geçirerek bir büyük ‘insani hareket’e dönüştü. Bendeniz de, sosyal medya yoluyla yakından takip ettiğim bu güzelliğe böyle bir yazı ile katkı sunmak istedim.

 

ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİ…

 

İçinde bulunulan manevi iklimin ruhuna uygun bir yardımlaşma, dayanışma duygusunu besleyip tahrik eden ‘Dokunuş’, bir büyük işbirliğinin ürünü olarak hayat buldu.

“Çocuk gülerse dünya güler” sloganıyla başlatılan ‘Dokunuş’un arkasında Yozgat Belediyesi ve Başkan Kazım Arslan, önünde ise, Araştırmacı Yazar Ertuğrul Kapusuzoğlu, emekli öğretmen Mehmet Yancıoğlu ve fotoğraf sanatçısı Oktay Yıldırım bulunuyor.

Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın Yozgat’ta son dönemlerde Türkiye’nin birçok şehrine örnek olabilecek nitelikte projeler geliştirilip uygulandığını söylemesi tam da bu etkinliğin özüne dokunan bir tespitti.

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ SEVİNECEK

 

Proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine ‘Ramazan Paketi’ yardımları yapılırken, Ramazan ayı boyunca açılacak olan sergide toplanan gelir de ihtiyaç sahibi çocuklara bayram hediyesi olarak ulaştırılacak.

Siyasilerin, STK temsilcilerin, mesleki teşkilatların, ünlü-ünsüz birçok insanın ziyaret ederek maddi-manevi katkı sağladığı, destek verdiği ‘Dokunuş’ projesini benzerleri içinde üç adım öne çıkaran bir muhteviyat var.

 

MEKAN DA İŞLEYİŞ DE HARİKA…

 

Proje, eski askerlik şubesinin alt katında hayata geçirilirken, öncesinde düzenlenen tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan fotoğraf sanatçısı Oktay Yıldırım, “bu proje ile insanların 1 TL’sine talip olduklarını” söylemişti. Bu sembolik rakamın fevkinde bir yardım hacmine ulaşıldığı anlaşılıyor.

Mekan ve işleyiş de hoş. Konukları girişte neyzen karşılarken, ebru merakı olanlar bu sanatı uygulayabiliyor. Çavdar sapından Saat Kulesi yapmak bile mümkün. Anı perdesi ile Yozgat Hatırası bir fotoğraf çektirmek ve fotoğraf sergisini gezmek de önemli bir cazibe unsuru.

Sergideki eserlerin ve etkinlikler kapsamında üretilen ürünlerin müzayede yoluyla satışından elde edilecek gelir de ihtiyaç sahipleri için kullanılacak.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER