ankhaber

ALTINDAĞ’DA İFTAR VAKTİ

Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, Altındağ’daki iftar sofrasında buluştu…

ALTINDAĞ’DA İFTAR VAKTİ
06 Haziran 2017 - 10:04 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki, şehit aileleri ile gaziler ve gazi yakınları ile iftarda buluştu. İftarın ardından yapılan duada “Allah bu ülkeye bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın” temennisinde bulunuldu. “Vatanımızın birlik ve beraberliği için canını feda eden şehit ve tabi ki gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz” diyen Başkan Veysel Tiryaki, “Şırnak ve Diyarbakır’dan gelen şehit haberleri yüreğimizi sızlattı. Bu vatan uğruna canını veren bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Türkiye onlar sayesinde dimdik ayaktadır” dedi.

“TÜRK HALKI, 15 TEMMUZ’DA KAHRAMANLIK DESTANI YAZDI”

Altındağ Belediyesi’nin gelenekselleşen mahalle iftarlarının konukları bu kez şehit aileleri ile gaziler ve yakınları oldu. Karapürçek Mahallesi’ndeki Zümrüt Düğün Sarayı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine 21 şehit ailesi ve 196 gazi ile yakınları katıldı. İftar öncesinde tüm masaları teke tek dolaşan Veysel Tiryaki, ‘hoş geldiniz’ diyerek konuklarla sohbet etti. Duaların okunduğu iftar sofrasında birlik ve beraberlik mesajları da verildi. Güvenlik güçlerinin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü ve istikrarı için teröre karşı amansız bir mücadele verdiğini belirten Başkan Tiryaki şu ifadeleri kullandı:

“Türk Milleti 15 Temmuz gecesi kahramanlık destanı yazdı. 15 Temmuz’u unutmamalıyız ve 50 yıl sonra doğacak çocuklarımızın da 15 Temmuz’da yaşanan gerçekleri öğrenmesini sağlamalıyız. 15 Temmuz dava süreci başladı. Vatan hainlerinin en ağır cezayı alacaklarına yürekten inanıyorum.”

“KÜÇÜK ÇOCUĞUM ŞEHİT BABASININ EVE GELECEĞİNİ DÜŞLÜYOR”

Devletin ve Altındağ Belediyesi’nin kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Altındağlı şehit yakınları ve gaziler, acılarını iftar sofrasında paylaştı. 14 yıldır evli olduğu Yusuf Elitaş’ı 15 Temmuz gecesi şehit veren Serpil Elitaş, “Her geçen gün daha da zor oluyor. Zaman geçtikçe 15 Temmuz Şehidi kocam Yusuf Elitaş’ın yokluğunun ağırlığı üzerimize çöküyor. İki çocuğum var. Büyük çocuğum babasının yokluğunu kabullendi ama küçük çocuğum hala şehit babasının bir gün eve döneceğini düşlüyor. Yanımızda oldukları ve her sorunumuz ile ilgilendikleri için Başkan Veysel Tiryaki’ye ve Altındağ Belediyesi’ne teşekkür ederim. İftar çok güzel oldu” diye konuştu.

15 Temmuz şehidi Suat Aloğlu’nun kardeşi Serdil Yalçın ise, “38 yaşında hayatının baharında kardeşim Suat’ı şehit verdik. Kardeşimi kaybettikten sonra hayata tutunmaya, toparlanmaya çalışıyoruz ama olmuyor. Ancak hayat bir yandan da devam ediyor. Annem, şehit kardeşim Suat’ın arkasından hala gözyaşları döküyor. Bir taraftan da hastalığı ile uğraşıyor. Allah bir daha ülkemize 15 Temmuz’da olduğu gibi darbe girişimi yaşatmasın ve ocaklarımıza şehit acıları düşürmesin” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER