ankhaber

ANKONDER KOROSU KONSERİ

ANKONDER bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu, gerçekleştirdiği konser ile davetlileri müziğe doyurdu.

ANKONDER KOROSU KONSERİ
22 Mayıs 2017 - 0:42 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Ankara’daki Konyalıların çatı kuruluşu olan ANKONDER bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Gençlik Parkı Necip Fazıl Kısakürek Konser ve Tiyatro Merkezinde gerçekleştirdiği konser ile davetlileri müziğe doyurdu.

MEHMET ERKOÇ’UN KONUŞMASI

Konser öncesi bir konuşma yapan ANKONDER Başkanı Mehmet ERKOÇ şunları söyledi:

Devletimizin güzide kurumlarında  üst düzey görevlerde bulunan kıymetli bürokrat arkadaşlarımız,  birlikte emek verdiğimiz sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, bir Türkiye mozayiği olan Ankara’mızda yaşayan türkü dostları, hanımefendiler, beyefendiler ANKONDER Türk Halk Müziği Koromuzun sizler için Anadolu’muzun her yöresinden derlenmiş türkülerimizin icra edileceği konserimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, şeref verdiniz.

Dün hep birlikte büyük bir coşkuyla Büyük Önder  GaziMustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 98 inci yıldönümünü kutladık.

Bizler de bir kez daha Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyoruz.

ANKONDER ailesi olarak bizler; her ne kadar Orta Asyalı ünlü sufi Ebu Said Ebu’lHayr’a ait olduğunu bildiğimiz halde Mevlana’ya atfettiğimiz“Gel… Gel, ne olursan ol, gel! İster kafir, ister mecusi, ister putperest ol, gel! Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!..” sözlerini kendimize şiar edinmiş herkese kucak açmış kocaman bir aileyiz.

Minik yavrularımızdan, üniversiteli gençlerimize, kadın kollarımızdan yaptığımız sosyal ve kültürel etkinliklerimize katılan arkadaş ve dostlarımıza, hatta içinde yer aldığımız veya bir şekilde yürütülen projelere katkı ve katılım sağladığımız diğer sivil toplum örgütleri ile beraber hareket ettiğimiz; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Düsturunu benimsemiş tüm kardeşlerimizin içinde olduğu büyük güçlü bir aileyiz.

Şu anda Konserlerini hep birlikte dinleyeceğimiz ve eşlik edeceğimiz ANKONDER TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’da bu ailenin çok önemli bir üyesi. İki yıl önce kurulan koromuz bu süre içerisinde bir çok sosyal sorumluluk projesine katkı sağladığı gibi özellikle huzurevi ve yaşlı bakım evleri konserleri ile bir geleneği de devam ettirmektedir.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER