ankhaber

HACETTEPE’DEN KAMPANYA

Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Başhekimliği, kan bağışına desteği artırırken kan bağışının önemi konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla bir kampanya başlattı…

HACETTEPE’DEN KAMPANYA
14 Şubat 2017 - 8:29 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

Her yıl binlerce insanın, kan bulamadığı için yaşamını yitirmesine karşın yapılan araştırmalar, Türkiye’de yıllık kan bağış oranının nüfusun sadece yüzde 1’ine denk geldiğini gösteriyor. Bu oranı biraz olsun yukarı çekmek üzere harekete geçen Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Başhekimliği, halkın yardımseverlik duygusunu da harekete geçirecek bir sloganla yeni bir kan bağışı kampanyası başlattı: Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var!

Başhekimlikten yapılan açıklamada, kampanyanın amacı “Toplumsal bir bilinç oluşturmak ve halkı kan bağışına teşvik etmek.” olarak özetlendi. Kan bağışının, kan bekleyen binlerce insanın yaşamını kurtarmakla kalmayıp bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkilediğine işaret edilen Başhekimlik açıklamasında, ay sonuna kadar sürecek “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var!” kampanyasının beklenilenden fazla ilgi duyduğu bildirildi. Açıklamada, verilen ve verilecek desteğe teşekkür edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER