ankhaber

SÜRÜCÜLERE ‘ORUÇ’ UYARISI

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebebiyle daha gergin oluyorlar. Ramazan ayının bir hoşgörü ayı olduğu unutulmamalıdır” dedi.

SÜRÜCÜLERE ‘ORUÇ’ UYARISI
30 Mayıs 2017 - 14:00 'de eklendi ve 347 kez görüntülendi.

ANKARA- TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazana ayın girilmesi sebebiyle, oruç tutan vatandaşların trafikte daha sakin olmaları gerektiğini bildirerek, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebebiyle daha gergin oluyorlar. Ramazan ayının bir hoşgörü ayı olduğu unutulmamalıdır. Böyle dönemlerde özellikle trafikte daha sakin ve anlayışlı olunmalıdır. Uzun yolculuklarda ise sık sık mola verilmeli” dedi.

-“TRAFİKTE HER ZAMANKİNDEN DAHA SABIRLI OLUNMALIDIR”

Bu yılın son dört ayında yaşanan trafik kazalarına ilişkin uyarılarda bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “2017 Yılı Nisan ayı itibari ile 121 bin 48 trafik kazasında 843 kişi hayatını kaybetti. Bu kazalarda 78 bin 480 vatandaşımız yaralandı. Ramazan ayında ise açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerde yavaşlama ve dikkat dağılması söz konusu. Bu nedenler de trafikte kaza yapma olasılığını artırıyor. Şoförler her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalıdır. Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması, tatsız olayların yaşanılması kaçınılmazdır” diye konuştu.

-‘YAĞIŞLI VE SICAK HAVALARDA TRAFİĞE ÇIKARKEN DAHA DİKKATLİ OLUN”

Apaydın, Ramazan ayının bir hoşgörü ve sabır ayı olduğunu hatırlatarak, “Bu mübarek ayda sürücülerimiz birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmalı. Metroloji verilerine göre ramazan ayının ilk 1-2 haftası yağışlı, son 2 haftasının ise sıcak geçmesi bekleniyor. Mecbur kalmadıkça yağışlı ve sıcak havalarda trafiğe çıkılmamalı ve trafik kurallarına harfiyen uyulmalıdır” diyerek sürücüleri uyardı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER